Reklama

Autobus Kraków Hrubieszów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Hrubieszów ↔ Kraków
Przewoźnik taniBUS.com
od 67,00* PLN
od 06h 46min
Przewoźnik Transway
od 67,00* PLN
od 06h 40min
Przewoźnik BP Tour
od 79,00* PLN
od 07h 36min

Autobus Hrubieszów Kraków Ceny

Autobus i autokar z Hrubieszowa do Krakowa

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Nie zwlekaj więc i już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Hrubieszów - Kraków. Hrubieszów zachwyci Cię swoimi zabytkami, będącymi świadkami długiej i ciekawej historii miasta. W Krakowie będziesz miał okazję obejrzeć Wawel i Katedrę Wawelską, czyli zabytki pamiętające czasy największych, polskich królów. Będziesz zauroczony magiczną atmosferą obu miast. Podróż pomiędzy nimi przebiegnie bardzo szybko. Dodatkowymi jej atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu, co zachęci Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Hrubieszów jest najdalej wysuniętym na wschód polskim miastem, którego odległość od przejścia granicznego z Ukrainą wynosi zaledwie 18 km. Miasto usytuowane jest nad rzeką Huczwą, w Dolinie Hrubieszowskiej. Choć pierwsza wzmianka o Hrubieszowie pochodzi z 1254 roku i mowa w niej o osadzie wśród lasów, która pełniła rolę stanicy myśliwskiej, to przypuszcza się, iż już wcześniej istniał tu gród ruski, należący do Grodów Czerwieńskich. W roku 1366 Hrubieszów stał się częścią Polski, a prawa miejskie otrzymał z rąk króla Władysława Jagiełły w 1400 roku. Do znacznego rozwoju miasta przyczynił się przywilej nadany mu przez króla Kazimierza Jagiellończyka, który nakazywał wybieranie drogi przez Hrubieszów wszystkim, udającym się z Rusi na Mazowsze i Śląsk oraz do Wielkopolski. Jak widzisz, Hrubieszów to miasto o bardzo ciekawej historii, dlatego znajdziesz w nim wiele interesujących zabytków. Nie zwlekaj więc i po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie. Wartymi obejrzenia są m.in.: Kościół św. Stanisława Kostki, Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny oraz zespół dworski Du Chateau. Przekonasz się jak pięknym miastem jest Hrubieszów.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Hrubieszowem.

Kraków to miasto położone w Polsce południowej, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Przez wieki pełnił funkcję stolicy kraju, był miastem koronacji królów Polski, miejscem ślubów królewskich, a także miejscem ich pochówku. Do dzisiaj Kraków jest miastem magicznym, w którym czuć ducha jego wspaniałej historii. Nie zwlekaj więc i po przybyciu do Krakowa autobusem dalekobieżnym udaj się na jego zwiedzanie. Warto rozpocząć go od Wzgórza Wawelskiego, na którym usytuowany jest zamek królewski na Wawelu oraz Katedra Wawelska. Katedrę otaczają trzy wieże: Wieże Zegarowa, Wieża Wikaryjska oraz Wieża Zygmuntowska, na której zwieszonych jest pięć dzwonów. Najsłynniejszym z nich i największym, bo ważącym 8 ton, jest Dzwon Zygmunt, który nazwę zawdzięcza swemu fundatorowi, królowi Zygmuntowi I Staremu. Dzwon bije jedynie w najważniejsze święta narodowe i kościelne oraz w chwilach szczególnych zarówno dla Krakowa jak i Polski. Po obejrzeniu Wzgórza Wawelskiego z wszystkimi jego atrakcjami, których nie sposób tu wymienić, warto udać się na Rynek Główny lub do jednej z najciekawszych dzielnic Krakowa, na krakowski Kazimierz, od którego dzieli Cię stąd jedynie kilka kroków. Będziesz zauroczony Krakowem. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Hrubieszów → Kraków
25 sie 08:50
Hrubieszów
25 sie 15:30
Kraków
z: Transway
od 67,00* PLN
25 sie 15:00
Hrubieszów
25 sie 19:40
Kraków
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
27 sie 22:30
Hrubieszów przez Nowowolynsk
28 sie 04:40
Kraków
z: BlaBlaCar
od 118,00* PLN
29 sie 08:50
Hrubieszów
29 sie 15:30
Kraków
z: Transway
od 67,00* PLN
30 sie 08:50
Hrubieszów
30 sie 15:30
Kraków
z: Transway
od 67,00* PLN
Autobus: Kraków → Hrubieszów
24 sie 07:45
Kraków
24 sie 14:31
Hrubieszów
z: taniBUS.com
od 67,00* PLN
24 sie 09:30
Kraków przez Balice
24 sie 13:30
Hrubieszów przez Nowowolynsk
z: BlaBlaCar
od 124,00* PLN
24 sie 09:30
Kraków przez Balice
24 sie 13:30
Hrubieszów przez Nowowolynsk
z: BlaBlaCar
od 124,00* PLN
29 sie 07:45
Kraków
29 sie 14:31
Hrubieszów
z: taniBUS.com
od 67,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Hrubieszów
Popularne połączenia z przesiadką  Hrubieszów → Kraków

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×