Reklama

Autobus Wiedeń Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Wiedeń
Przewoźnik Deutsche Bahn
od 273,22* PLN
od 22h 43min

Autobus Gdańsk Wiedeń Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Wiednia

Jeśli pragniesz odbyć niezwykle ciekawą podróż do jednych z najpiękniejszych miast Europy, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk – Wiedeń. Pierwsze z miast usytuowane jest w północnej Polsce na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Tylko tutaj będziesz mógł podziwiać m.in. bramy wodne, które stanowią cechę charakterystyczną architektury miasta. Wiedeń, stolica Austrii i jedno z najpiękniejszych miast Europy, zauroczy Cię wspaniałymi zabytkami oraz niepowtarzalną atmosferą. To będzie bardzo interesująca podróż, obfitująca w wiele ciekawych wrażeń. Choć nie będzie należał do najkrótszych, to przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Gdańsk to miasto położone w północnej Polsce, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską. Jest on jednym z najpiękniejszych polskich miast, szczycącym się długą i niezwykle ciekawą historią, która pozostawiła na jego terenie wiele wspaniałych zabytków o niepowtarzalnej urodzie. Spacer po Gdańsku warto rozpocząć od przechadzki brzegami Motławy tzw. Długim Pobrzeżem. Jest to deptak nadwodny na Głównym Mieście, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. To tutaj będziesz miał okazję przyjrzeć się bramom wodnym, które stanowiły cechę charakterystyczną architektury Gdańska. Jedną z nich jest prawdopodobnie najstarsza, Brama Zielona. Została ona zbudowana z cegieł o małych rozmiarach, które nazwane zostały holenderskimi. Sprowadzono je bowiem z Amsterdamu jako balast w ładowniach statku. Pomimo, iż Brama Zielona zbudowana została jako gdańska rezydencja królów polskich, to nigdy ich nie gościła. Przebywała tu tylko przyszła żona króla Władysława IV. Wśród bram wodnych w Gdańsku warto również zwrócić uwagę m.in. na Bramę Chlebnicką, Bramę Mariacką i Bramę św. Ducha, choć nie sposób wymienić tu wszystkich. Dlatego po przybyciu do Gdańska autobusem dalekobieżnym niezwłocznie udaj się na spacer po mieście. Gdańsk serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wiedniem a Gdańskiem.

Wiedeń to stolica Austrii, miasto położone w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Wiedeń szczyci się bardzo długą i ciekawa historią. Prawa miejskie otrzymał w roku 1221 i stał się wówczas jednym z największych i najwspanialszych miast Świętego Cesarstwa Rzymskiego czyli tzw. Starej Rzeszy. Po jego upadku Wiedeń był stolicą Cesarstwa Austrii, potem Austro-Węgier, a od 1918 roku stał się stolicą Republiki Austrii. Gdy znajdziesz się już w Wiedniu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na spacer po mieście. Masz tyle do obejrzenia! Zwiedzanie miasta możesz rozpocząć od jego najwspanialszego obiektu sakralnego, jakim jest gotycka Katedra św. Szczepana. To duma i symbol Wiednia. Wartym obejrzenia jest również neogotycki Ratusz oraz kolumna morowa. Ta ostatnia jest barokową kolumną Trójcy Świętej, która ufundowana została przez cesarza Leopolda I, jako wotum dziękczynne za zakończenie epidemii dżumy, która w roku 1679 pochłonęła w Wiedniu około 100 tys. istnień ludzkich. Podczas pobytu w mieście, będziesz miał również okazję zobaczyć jedną z najsłynniejszych barokowych budowli w Europie. Mowa tu oczywiście o kościele św. Karola Boromeusza. Gdy poczujesz się znużony koniecznie wstąp do jednej z kawiarni i spróbuj niepowtarzalnego tortu Sachera. Wiedeń oczaruje Cię na bardzo długo!

Autobus: Gdańsk → Wiedeń
02 kwi 10:56
Gdańsk Dworzec kolejowy
03 kwi 10:45
Wiedeń, Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 318,84* PLN
03 kwi 13:09
Gdańsk Dworzec kolejowy
04 kwi 10:45
Wiedeń, Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 364,45* PLN
04 kwi 13:09
Gdańsk Dworzec kolejowy
05 kwi 10:45
Wiedeń, Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 364,45* PLN
Autobus: Wiedeń → Gdańsk
01 kwi 19:15
Wiedeń, Dworzec główny
02 kwi 17:58
Gdańsk Dworzec kolejowy
z: Deutsche Bahn
od 273,22* PLN
04 kwi 19:15
Wiedeń, Dworzec główny
05 kwi 17:58
Gdańsk Dworzec kolejowy
z: Deutsche Bahn
od 273,22* PLN
06 kwi 19:15
Wiedeń, Dworzec główny
07 kwi 17:58
Gdańsk Dworzec kolejowy
z: Deutsche Bahn
od 364,45* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×