Reklama

Autobus Wejherowo Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Wejherowo
Przewoźnik Pol Regio
od 11,50* PLN
od 01h 01min
Przewoźnik BP Tour
od 13,33* PLN
od 00h 50min
Przewoźnik PKS Ostrowiec
od 14,00* PLN
od 00h 38min

Autobus Gdańsk Wejherowo Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Wejherowa

Już teraz wybierz się razem z nami w podróż po najciekawszych miastach województwa pomorskiego. Nie zwlekaj więc i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Gdańsk – Wejherowo. Wycieczkę rozpoczniesz od stolicy regionu, urokliwego Gdańska. Będziesz oczarowany jego wspaniałymi zabytkami i magicznymi miejscami, wśród których na szczególną uwagę zasługuje ulica Mariacka. Wejherowo z kolei zachwyci Cię pielęgnowaną tutaj pamięcią o założycielu miasta – Jakubie Wejherze. Twoja podróż nie będzie daleka więc przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i tani zakup biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek. Ruszaj w drogę.

Gdańsk to szóste pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Słynie ono z urokliwego usytuowania na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, z pięknych zabytków oraz wspaniałej, niepowtarzalnej atmosfery. Aby przekonać o tych atutach Gdańska wystarczy udać się na ulicę Mariacką, która uważana jest za najpiękniejszą w całym mieście. Biegnie ona od Bramy Mariackiej z charakterystycznymi herbami Królestwa Polskiego, Gdańska i Prus Królewskich do bramy Bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanej potocznie kościołem Mariackim. Charakterystyczną cechą ulicy jest wąska jezdnia, biegnąca niczym wąwóz wśród urokliwych gdańskich kamieniczek z pięknymi, zrekonstruowanymi podprożami. To one stanowią o magii tego miejsca, przyciągając niczym magnez zarówno turystów, jak i mieszkańców miasta. Podziwiają oni kunszt ówczesnych architektów oraz smak i dobry gust gdańskich mieszczan. Dzisiaj mnóstwo tu klimatycznych kafejek i pubów oraz sklepików ze słynnym, gdańskim bursztynem. To miejsce z pewnością dostarczy Ci również wzruszeń, a jego magia na długo pozostanie w Twojej pamięci. Nie zwlekaj więc ani chwili i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do Gdańska. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wejherowem a Gdańskiem

Wejherowo to miasto uważane za stolicę Kaszub. Jest ono położone w województwie pomorskim, na granicy Pojezierza Kaszubskiego, nad rzeką Redą. Jednym z atutów Wejherowa jest jego niedaleka odległość od Gdyni i Gdańska, co czyni z niego dokonały punkt wypadowy do zwiedzania największych atrakcji regionu. Zanim wyruszysz na poznawanie okolic Wejherowa koniecznie udaj się na spacer ulicami miasta. Z pewnością nie umknie Twojemu wzrokowi piękny pomnik Jakuba Wejhera. To on w roku 1643 założył miasto, które już w siedem lat później uzyskało prawa miejskie. Ciało Jakuba Wejhera do dzisiaj spoczywa w podziemiach Kościoła św. Anny, który uważany jest za najstarszy zabytek miasta. Swojemu założycielowi Wejherowo zawdzięcza również jedno z najstarszych w Polsce sanktuariów Męki Pańskiej, czyli Kalwarię Wejherowską. Wejherowo to również urokliwy Rynek, zwany tutaj Placem Jakuba Wejhera. Jego dominującą budowlą jest zabytkowy Ratusz, jednak na szczególną uwagę zasługuje budynek dawnego szpitaliku, którego cechą charakterystyczną jest szachulcowa konstrukcja. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do Wejherowa. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Gdańsk → Wejherowo
07 sie 05:23
Gdańsk
07 sie 06:24
Wejherowo
z: Pol Regio
od 11,50* PLN
07 sie 07:01
Gdańsk
07 sie 07:51
Wejherowo przez Reda, Dworzec kolejowy
z: BP Tour
od 13,33* PLN
12 sie 05:23
Gdańsk
12 sie 06:24
Wejherowo
z: Pol Regio
od 11,50* PLN
Autobus: Wejherowo → Gdańsk
06 sie 06:17
Wejherowo
06 sie 07:00
Gdańsk
z: Pol Regio
od 11,50* PLN
09 sie 21:07
Wejherowo przez Reda, Gdańska
09 sie 21:45
Gdańsk przez Sopot
z: PKS Ostrowiec
od 14,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Wejherowo → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Wejherowo

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×