Reklama

Autobus Rostock Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Rostock
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Gdańsk ↔ Rostock. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Gdańsk Rostock Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Rostocka

Jeśli pragniesz złożyć wizytę w nadbałtyckich miejscowościach usytuowanych w różnych krajach, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk – Rostock. Pierwsze z miast położone jest w Polsce, a jego głównymi atutami są bałtyckie plaże i piękne zabytki. Rostock z kolei to miasto położone nad niemiecką częścią Morza Bałtyckiego. Będziesz oczarowany zarówno urokliwą dzielnicą Warnemünde jak i centrum miasta. To nie będzie długa podróż, więc przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Jest ono usytuowane w północnej części kraju, nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Motławy do Wisły. Takie położenie Gdańska oraz jego długa historia stanowią o atrakcyjności miasta. Przyciąga ono pięknymi plażami i doskonale przygotowanymi kąpieliskami, wśród których znajdują się m.in. Jelitkowo, Stogi i Sobieszewo. Gdańsk to jednak przede wszystkim wspaniałe zabytki. Najpiękniejsze z nich usytuowane są przy tzw. Trakcie Królewskim, który tworzą Ulica Długa i Długi Targ. To właśnie tutaj mieszkali najzamożniejsi kupcy i mieszczanie, czego wyrazem są bogato zdobione, wąskie kamieniczki, zwieńczone herbami lub rzeźbami mitologicznych postaci. Zobaczysz tu m.in. Dwór Artusa, Dom Schumannów i Złotą Kamienicę. Najpiękniejszym i najcenniejszym obiektem jest jednak Ratusz Głównego Miasta, którego powstanie datuje się na przełom XIV i XV wieku. To jedynie namiastka gdańskich atrakcji więc już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny i ruszaj na zwiedzanie miasta. W Gdańsku nie sposób się nudzić!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Rostockiem a Gdańskiem.

Rostock to miasto leżące w administracyjnych granicach Meklemburgii – Pomorza Przedniego, niemieckiego kraju związkowego obejmującego północno-wschodnią część kraju. Miasto usytuowane jest w odległości 12 km od ujścia rzeki Warnow do Zatoki Meklemburskiej, stanowiącej część Morza Bałtyckiego. Z racji takiego położenia Rostock jest ważnym nadbałtyckim portem handlowym oraz promowym, oferującym połączenia do Danii, Szwecji, Finlandii i Łotwy. Ponieważ portowe tradycje Rostocka sięgają czasów jego przynależności do średniowiecznej Hanzy, to koniecznie udaj się do dzielnicy miasta, zwanej Warnemünde. Jej najstarsza część skradnie Twoje serce wąskimi uliczkami i pięknymi, charakterystycznymi dla tego miejsca domkami. Długa historia Rostocka zachęca jednak do odbycia spaceru głównymi ulicami miasta. Warto rozpocząć go od Nowego Rynku, czyli Neuer Markt. Otoczony pięknymi, renesansowymi kamieniczkami jest sercem tutejszej Starówki, której najcenniejszym obiektem jest wspaniały Ratusz. Rostock to również okazałe budowle sakralne, a wśród nich Kościół św. Piotra oraz Kościół Mariacki. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku Rostocka. Przekonasz się, że warto.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×