Reklama

Autobus Karlsruhe Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Karlsruhe
Przewoźnik Deutsche Bahn
od 206,46* PLN
od 14h 16min

Autobus Gdańsk Karlsruhe Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Karlsruhe

Jeśli chcesz poznać ciekawe, europejskie miasta, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Gdańsk – Karlsruhe. W ten sposób odwiedzisz jedno z najpiękniejszych polskich miast. Gdańsk zachwyci Cię bramami wodnymi, charakterystycznymi dla dużych miast portowych średniowiecznej Europy, a jego atmosfera na długo pozostanie w Twojej pamięci. Karlsruhe to z kolei miasto w Niemczech z licznymi zabytkami, wśród których na szczególną uwagę zasługują wspaniałe zamki. Choć Twoja podróż nie będzie należała do krótkich, to przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki, panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Gdańsk to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Położone jest w północnej części Polski, nad Morzem Bałtyckim, w miejscu gdzie rzeka Motława uchodzi do Wisły. Obecnie miasto liczy prawie 500 tysięcy mieszkańców, co plasuje je na piątym miejscu w kraju pod względem liczby ludności. Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego i ważnym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym, kulturalnym i turystycznym regionu. Gdy znajdziesz się w Gdańsku i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, swoje pierwsze kroki skieruj na Długie Pobrzeże. Przebiega ono wzdłuż Motławy i jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć bramy wodne, stanowiące charakterystyczny element architektury miasta. Jedną z nich jest Wielki Żuraw, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Twojemu wzrokowi nie umkną również m.in. Brama Zielona, Brama Chlebnicka, Brama Straganiarska, Brama Krowia i Brama Świętego Ducha. Nie sposób wymienić tu wszystkich, więc kup przewodnik i ruszaj na wycieczką po Gdańsku.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Karlsruhe a Gdańskiem.

Karlsruhe to 300-tysięczne miasto usytuowane w południowo-zachodniej części Niemiec, nad rzekami: Ren, Alb i Pfinz. Miasto administracyjnie należy do Badeni-Wirtembergii, jednego z niemieckich krajów związkowych, graniczących z Francją. Miasto zostało założone w 1715 roku przez margrabiego Badenii, Karola Wilhelma von Baden-Durlach, od imienia którego wywodzi się nazwa miasta. Karlsruhe uważane jest za „niemiecką stolicę sprawiedliwości”, gdyż swoje siedziby mają tu najwyższe sądy tego kraju. Gdy przybędziesz do Karlsruhe i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, swoje pierwsze kroki skieruj na Rynek, będący sercem miasta. W jego północnej części znajduje się charakterystyczna piramida grobowa Karola Wilhelma, a w części południowej będziesz miał okazję zobaczyć piękną fontannę ze statuą wielkiego księcia Ludwika I Badeńskiego. Karlsruhe to również zamek Gottesaue, zamek Karlsburg w Durlach, zamek Augustenburg, Mały Kościół, Kościół św. Stefana i wiele, wiele innych zabytków, których nie sposób tutaj wymienić. Przybywaj! Karlsruhe serdecznie zaprasza!

Autobus: Gdańsk → Karlsruhe
08 cze 04:59
Gdańsk Dworzec główny
08 cze 19:15
Karlsruhe, Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 206,46* PLN
08 cze 04:59
Gdańsk Dworzec główny
08 cze 19:15
Karlsruhe, Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 219,62* PLN
Autobus: Karlsruhe → Gdańsk
02 cze 05:58
Karlsruhe, Dworzec główny
02 cze 18:25
Gdańsk Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 206,46* PLN
09 cze 06:46
Karlsruhe, Dworzec główny
09 cze 18:25
Gdańsk Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 822,74* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×