Reklama

Autobus Gdańsk Flensburg: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Flensburg ↔ Gdańsk
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Flensburg ↔ Gdańsk. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Flensburga do Gdańska

Jeśli zapragnąłeś odwiedzić ciekawe i wyjątkowo piękne zakątki Europy już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Flensburg-Gdańsk. Flensburg to niezwykle urokliwe miasto, na historię którego i dzisiejszy kształt ogromny wpływ wywarła wojna duńsko-pruska z drugiej połowy XIX wieku. Gdańsk z kolei to duże miasto w północnej Polsce, chętnie odwiedzane przez turystów z uwagi na wspaniałe zabytki i historyczne miejsca znajdujące się na jego obszarze. Twoja podróż przebiegnie niezwykle szybko i komfortowo, a niska cena biletu zachęci Cię do planowania następnych eskapad. Przekonaj się sam!

Flensburg to miasto w północnych Niemczech, w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Flensburg leży nad Zatoką Flensburską, w niedalekiej odległości od granicy z Danią. To właśnie z Danią Flensburg związany był od wieków, aż do roku 1864. Wówczas to, w wyniku wojny duńsko-pruskiej, Dania utraciła księstwa Holsztynu i Szlezwiku. Ten związek z historią jest wyczuwalny we Flensburgu do dzisiaj. Gdy opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, którym przybędziesz do tego wspaniałego miasta, koniecznie zwróć uwagę na jego wielokulturowość. Flensburg zamieszkiwany jest bowiem nie tylko przez Niemców. Jest miastem, w którym żyje największa w Niemczech duńska mniejszość narodowa. Obok nich bardzo liczną grupą obywateli są również Turcy, a w następnej kolejności Polacy. Gdy będziesz delektować się pochodzącym z Flensburga, znanym piwem Frensburger Pilsener, wsłuchaj się w różnorodność tego miasta. Będziesz naprawdę zachwycony.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Gdańskiem a Flensburgiem.

Gdańsk to miasto w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Gdańsk to miasto symbol. Symbol wybuchu II wojny światowej oraz symbol upadku komunizmu w Europie Środkowej. Chcąc poczuć te ścisłe związki miasta z historią, po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się w pierwszej kolejności na Westerplatte, gdzie znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża, upamiętniający polskich obrońców wybrzeża w 1939 roku. To właśnie to miejsce uznawane jest za symbol początku II wojny światowej. Następnym punktem Twojego programu powinna być Stocznia Gdańska, zwana kolebką NSZZ „Solidarność”. To tutaj też w roku 1980 podpisano historyczne porozumienia sierpniowe. Po obejrzeniu tych miejsc i zapoznaniu się z nowszą historią miasta, możesz ruszać na dalsze zwiedzanie Gdańska i poznawanie jego wyjątkowych zabytków. Kup przewodnik i ruszaj poznawać Gdańsk.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×