Reklama

Autobus Gdańsk Duisburg: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Duisburg ↔ Gdańsk
Przewoźnik Sindbad
od 251,99* PLN
od 20h 10min

Autobus i autokar z Duisburga do Gdańska

Jeśli pragniesz odbyć podróż do europejskich miast o różnych charakterach, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Duisburg - Gdańsk. Pierwsze z miast usytuowane jest w niemieckim Zagłębiu Ruhry. Pomimo swego przemysłowego charakteru miło Cię zaskoczy. Gdańsk z kolei to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zachwyci Cię ono wspaniałymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. To będzie ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Duisburg to prawie 490-tysięczne miasto położone w zachodniej części Niemiec, nad rzeką Ren. Leży w granicach administracyjnych Nadrenii Północnej-Westfalii i należy do jednego z największych ośrodków przemysłowych Zagłębia Ruhry. Dzieje Duisburga sięgają wieku XIII. Już w roku 1279 uzyskał on prawa miejskie, a jego przynależność do Hanzy przyczyniała się do rozwoju miasta. Dzisiejszy Duisburg zawdzięcza swą silną pozycję bogatym złożom węgla w Zagłębiu Ruhry oraz dogodnemu położeniu, umożliwiającemu transport tego surowca. Ten przemysłowy charakter miasta sprawia, że jego największymi atrakcjami są tematyczne trasy turystyczne, dzięki którym możliwe jest poznanie przemysłowego dziedzictwa Duisburga. Szczególnie polecanymi są: „Duisburg: miasto i port” oraz „Duisburg: kultura przemysłowa nad Renem”. Duisburg to również fragmenty średniowiecznych murów miejskich oraz Kościół św. Salwatora. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Gdańskiem a Duisburgiem.

Gdańsk to miasto położone w północnej części Polski, nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Motławy do Wisły. Liczy ono prawie 500 tysięcy mieszkańców i jest największym miastem województwa pomorskiego, pełniąc funkcję jego stolicy. Gdańsk to również duży ośrodek turystyczny, przyciągający nie tylko swym szczególnym usytuowaniem, ale przede wszystkim wspaniałymi zabytkami. Zwiedzanie miasto warto rozpocząć od gdańskiego Długiego Pobrzeża, biegnącego wzdłuż brzegów Motławy. To tutaj będziesz miał okazję podziwiać bramy wodne, będące charakterystycznym elementem architektury miasta. Na szczególną uwagę zasługują: Zielona Brama, Brama Chlebnicka, Brama Mariacka i Brama Żuraw. Gdańsk to również m.in. Dom Uphagenów, Dom Ferberów oraz jeden z symboli miasta, czyli Fontanna Neptuna. Nie sposób oddać tu uroku Gdańska i wymienić jego wszystkie zabytki, więc już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jego kierunku.

Autobus: Duisburg → Gdańsk
23 maj 13:50
Duisburg przez Mülheim an der Ruhr, Hauptbahnhof, Bahnhofsplatz
24 maj 14:00
Gdańsk
z: Sindbad
od 274,66* PLN
Autobus: Gdańsk → Duisburg
17 maj 14:00
Gdańsk
18 maj 10:10
Duisburg
z: Sindbad
od 304,92* PLN
17 maj 14:00
Gdańsk
18 maj 10:10
Duisburg, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, Otto-Keller-Straße
z: Sindbad
od 274,66* PLN
17 maj 14:00
Gdańsk
18 maj 10:10
Duisburg przez Mülheim an der Ruhr, Hauptbahnhof, Bahnhofsplatz
z: Sindbad
od 274,66* PLN
18 maj 14:00
Gdańsk
19 maj 10:10
Duisburg, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, Otto-Keller-Straße
z: Sindbad
od 274,66* PLN
19 maj 14:00
Gdańsk
20 maj 10:10
Duisburg
z: Sindbad
od 251,99* PLN
19 maj 14:00
Gdańsk
20 maj 10:10
Duisburg przez Mülheim an der Ruhr
z: Sindbad
od 251,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×