Reklama

Autobus Kraków Chełm: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Chełm ↔ Kraków
Przewoźnik PKP Intercity
od 55,20* PLN
od 06h 54min

Autobus Chełm Kraków Ceny

Autobus i autokar ze Chełma do Krakowa

Jeśli pragniesz odwiedzić niezwykle ciekawe miejsca usytuowane w różnych regionach Polski, to nie zwlekaj i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Chełm – Kraków. Ta podróż będzie niezwykle ciekawa. Chełm zauroczy Cię nie tylko swoimi zabytkami, ale również atmosferą wschodniego miasta przygranicznego. Kraków z kolei zachwyci Cię urokiem wspaniałych obiektów i miejsc, ściśle związanych z historią Polski. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Chełm to miasto we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim, położone nad rzeką Uherką, będącą lewym dopływem Bugu. Chełm jest miastem przygranicznym, usytuowanym w odległości 50 km od granicy z Białorusią i 25 km od granicy z Ukrainą z przejściem granicznym w Dorohusku. Chełm to miasto o bardzo bogatej i ciekawej historii, na którą ogromny wpływ miała jego wielokulturowość. Już od średniowiecza na terenie miasta współistniały ze sobą kultura polska, ruska i żydowska, która w późniejszym okresie wzbogacona została jeszcze o wyznawców kościoła protestanckiego i greckokatolickiego. Do dzisiaj na terenie miasta znajdują się pozostałości tej mieszanki kulturowej w postaci zarówno zabytków jak i obyczajów. Gdy znajdziesz się już w Chełmie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego skieruj się w pierwszej kolejności na Górę Chełmską, gdzie na łagodnym wzniesieniu znajduje się Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, będąca centralnym miejscem współczesnego Chełma. Bazylikę otaczają wspaniałe zabytki, wśród których do jednego z najwspanialszych zaliczyć można Bramę Uściłuską, datowaną na rok 1616. Jest ona najstarszym obiektem w mieście. Chełm to również Kościół Bazylianów, Pałac Biskupów Greckokatolickich i Kościół Rozesłania św. Apostołów. To jedynie kilka propozycji, które oferuje Chełm. Przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Chełmem.

Kraków zaliczany jest do jednego z najpiękniejszych miast Polski. Jest miastem usytuowanym nad Wisłą, w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Wjeżdżając do Krakowa autobusem linii dalekobieżnych, będziesz miał okazję zobaczyć tablicę informującą przybyszów, iż oto znajdują się w Krakowie, mieście królów. I nie ma w tym przesady. Przekonaj się o tym osobiście, udając się w pierwszej kolejności na Wzgórze Wawelskie. To tutaj wznosi się bowiem Wawel, wspaniała rezydencja królów polskich. Sąsiadująca z Wawelem Katedra, a ściśle mówiąc Bazylika Archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława była miejscem koronacji i miejscem pochówku prawie wszystkich monarchów. W katedrze znajduje się m.in. Krypta Wieszczów Narodowych oraz Krypta św. Leonarda, gdzie spoczywają m.in. Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki, Jan III Sobieski, Maria Kazimiera, Michał Korybut Wiśniowiecki, Tadeusz Kościuszko, książę Józef Poniatowski oraz generał Władysław Sikorski. Po wizycie na Wzgórzu Wawelskim warto skierować się Drogą Królewską na Rynek Główny, gdzie również czeka na Ciebie cała masa atrakcji. Wchodząc na Rynek od ulicy Grodzkiej możesz wstąpić do słynnej restauracji „Wierzynek”, której nazwa nawiązuje do mieszczanina Mikołaja Wierzynka, który w 1364 roku wydał wspaniałą ucztę, której uczestnikiem był między innymi król Kazimierz III Wielki. Kraków, miasto królów serdecznie zaprasza!

Autobus: Chełm → Kraków
03 lip 16:40
Chełm
03 lip 22:30
Kraków
z: BlaBlaCar
od 53,00* PLN
05 lip 18:00
Chełm
05 lip 23:10
Kraków
z: BlaBlaCar
od 45,00* PLN
06 lip 13:25
Chełm
06 lip 20:16
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 62,10* PLN
07 lip 13:25
Chełm
07 lip 20:16
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 62,10* PLN
08 lip 13:25
Chełm
08 lip 20:16
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 62,10* PLN
Autobus: Kraków → Chełm
03 lip 07:58
Kraków, Dworzec główny
03 lip 14:52
Chełm
z: PKP Intercity
od 69,00* PLN
04 lip 15:57
Kraków, Dworzec główny
04 lip 22:08
Chełm
z: PKP Intercity
od 90,90* PLN
05 lip 17:00
Kraków
05 lip 22:20
Chełm
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
06 lip 06:00
Kraków przez Port lotniczy Kraków-Balice (KRK)
06 lip 11:00
Chełm
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
06 lip 08:50
Kraków przez Wrząsowice
06 lip 13:30
Chełm
z: BlaBlaCar
od 36,00* PLN
10 lip 07:58
Kraków, Dworzec główny
10 lip 14:52
Chełm
z: PKP Intercity
od 55,20* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Chełm
Popularne połączenia z przesiadką  Chełm → Kraków

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×