Reklama

Autobus Gdańsk Amsterdam: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Amsterdam ↔ Gdańsk
Przewoźnik Deutsche Bahn
od 173,48* PLN
od 13h 36min

Autobus Amsterdam Gdańsk Ceny

Autobus i autokar z Amsterdamu do Gdańska

Jeśli pragniesz udać się w niezwykle ciekawą podróż, podczas której będziesz miał okazję poznać jedne z najpiękniejszych, europejskich miast portowych, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Amsterdam – Gdańsk. Pierwsze z miast jest stolicą Holandii, znaną ze wspaniałych zabytków oraz licznych mostów i kanałów, dzięki którym uzyskało miano „Wenecji północy”. Gdańsk z kolei to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, które odegrało niebagatelną rolę w dziejach kraju. To będzie fascynująca podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki, panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu, będą jej dodatkowymi atutami!

Amsterdam to miasto położone w zachodniej części Holandii, liczące nieco ponad 800 tysięcy mieszkańców. Jest największym miastem kraju i jego konstytucyjną stolicą. Amsterdam to ważny ośrodek turystyczny, odwiedzany przez rzesze turystów z całego świata. Miasto słynie z imponującej liczby kanałów i mostów, dzięki którym zyskało miano „Wenecji północy”. Ponieważ stanowią one jego główną atrakcję, to wycieczkę po Amsterdamie warto rozpocząć od choćby krótkiego rejsu kanałami miasta. Kolejnym, ciekawym i chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest dzielnica De Wallen, czyli dzielnica czerwonych latarni, która słynie ze swojego rozrywkowego charakteru. Amsterdam to również ponad 7 tysięcy zabytków oraz niezliczona liczba muzeów i galerii. Do najciekawszych obiektów miasta zaliczyć należy m.in. jego obiekty sakralne takie jak: Oude Kerk, Nieuwe Kerk, Westerkerk, Zuiderkerk oraz Noorderkerk. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Amsterdamu więc kup przewodnik i jeszcze przed przybyciem do miasta autobusem dalekobieżnym zaplanuj wycieczkę po niezwykłej stolicy Holandii. Będziesz oczarowany Amsterdamem!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Gdańskiem a Amsterdamem.

Gdańsk to prawie 500-tysięczne miasto położone w północnej części Polski nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską, u ujścia Motławy do Wisły. Usytuowanie Gdańska stanowi tylko jeden z jego walorów turystycznych(z Gdańska szybko dotrzesz do Warszawy czy Elbląga). Pozostałymi są wspaniałe zabytki, znajdującego się na jego terenie oraz historia miasta, która związana jest z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach Polski. Do takich bezsprzecznie należy wybuch II wojny światowej, którego symbolem jest Westerplatte. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć Pomnik Obrońców Wybrzeża, upamiętniający ich walkę z 1939 roku. Jeśli zapragniesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tego tragicznego okresu koniecznie udaj się do nowo powstałego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na wycieczkę po Gdańsku, podczas której będziesz miał okazję zobaczyć wiele innych symboli, świadczących o jego bohaterskiej historii. Należą do nich m.in. Pomnik Obrońców Poczty Polskiej oraz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, który jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli Gdańska. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Amsterdam → Gdańsk
09 kwi 04:19
Amsterdam, Dworzec kolejowy, Centraal
09 kwi 22:16
Gdańsk Dworzec kolejowy
z: Deutsche Bahn
od 411,50* PLN
09 kwi 05:02
Amsterdam, Dworzec kolejowy, Centraal
09 kwi 20:32
Gdańsk
z: Deutsche Bahn
od 400,01* PLN
Autobus: Gdańsk → Amsterdam
10 kwi 07:23
Gdańsk Dworzec kolejowy
11 kwi 00:05
Amsterdam, Dworzec kolejowy, Centraal
z: Deutsche Bahn
od 365,73* PLN
Gdańsk Dworzec kolejowy
Amsterdam, Dworzec kolejowy, Centraal
z: Deutsche Bahn
od 173,48* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Amsterdam → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Amsterdam
Popularne połączenia z przesiadką  Amsterdam → Gdańsk

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×