Reklama

Autobus Żywiec Warszawa: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Warszawa ↔ Żywiec
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Warszawa ↔ Żywiec. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Warszawy do Żywca

Jeśli jesteś zwolennikiem ciekawych wycieczek, to doskonale trafiłeś. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny i wybierz się razem z nami w podróż na trasie Warszawa - Żywiec. Pierwsze z miast jest stolicą Polski. Jej najdawniejsze dzieje odkryjesz na warszawskiej Starówce, która skradnie Twoje serce. Żywiec z kolei to miasto usytuowane w południowej części kraju. Jego cechą charakterystyczną jest malownicze położenie i piękne zabytki. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Warszawa to miasto położone w centralno-wschodniej części Polski, nad rzeką Wisłą. Jest ono największym miastem w kraju i jego stolicą. Choć funkcję tą pełni od końca wieku XVI, to dzieje Warszawy sięgają wieku X. Już wówczas w nieodległym Jazdowie znajdował się pierwszy gród książęcy, który w wyniku zniszczeń został przeniesiony w miejsce dzisiejszego Zamku Królewskiego. To właśnie on dał początek dzisiejszemu miastu. Warto więc zwiedzanie stolicy rozpocząć od Starego Miasta, którego sercem jest urokliwy Rynek z Pomnikiem Warszawskiej Syrenki. Każda ze stron Rynku posiada swoją nazwę, jednak na szczególną uwagę zasługuje tzw. strona Dekerta. Pod ośmioma znajdującymi się tutaj kamieniczkami biegnie Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta, który jest jedną z najciekawszych warszawskich atrakcji. Będąc na Rynku Starego Miasta koniecznie udaj się również na spacer odbiegającymi od niego uliczkami. Do najbardziej urokliwych zaliczane są: Kamienne Schodki i Wąski Dunaj. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę stolicy. Przekonasz się, że warto.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Żywcem a Warszawą

Żywiec to ponad 30-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na terenie województwa śląskiego. Jego największym atutem jest usytuowanie nad Jeziorem Żywieckim oraz bliskość malowniczych pasm górskich Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego. To dzięki nim Żywiec jest znaną miejscowością turystyczną i ważnym ośrodkiem sportów zimowych. Miasto słynie również z produkcji piwa i słynnego Arcyksiążęcego Browaru Żywiec, który powstał pod koniec wieku XIX. Na szczególną uwagę zasługuje również ciekawa historia miasta. Jego właścicielami byli Komorowscy, Wazowie, Wielopolscy i Habsburgowie, którym miasto zawdzięcza wiele wspaniałych obiektów. Jednym z najwspanialszych jest Stary Zamek, który swój renesansowy wygląd i piękny arkadowy dziedziniec zawdzięcza Komorowskim. Obecnie zabytek jest siedzibą Muzeum Miejskiego w Żywcu. Na szczególną uwagę zasługują również: Nowy Zamek wzniesiony na polecenie arcyksięcia Albrechta oraz Park Zamkowy, którego pierwszymi twórcami byli Wielopolscy. Jak widzisz w Żywcu nie sposób się nudzić, więc już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do tego ciekawego miasta. Żywiec zaprasza!

Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Żywiec
Popularne połączenia z przesiadką  Warszawa → Żywiec

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×