Reklama

Autobus Zabrze Warszawa: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Warszawa ↔ Zabrze
Przewoźnik FlixBus
od 47,98* PLN
od 10h 22min

Autobus Warszawa Zabrze Ceny

Autobus i autokar z Warszawy do Zabrza

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Warszawa - Zabrze. W Warszawie będziesz miał okazję zobaczyć siedziby najważniejszych władz państwa oraz miejsca bezpośrednio związane z historią Powstania Warszawskiego. Zabrze z kolei przybliży Ci historię przemysłu wydobywczego, poprzez możliwość zwiedzania zabytkowych kopalni. Twoja podróż nie będzie daleko więc przebiegnie szybko. Jej dodatkowym atutem będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Przekonasz się, jak wspaniałego dokonałeś wyboru!

Warszawa należy do jednego z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Jest największym miastem w kraju i jego stolicą. To tutaj znajdują się siedziby najważniejszych instytucji państwowych, placówek kulturalnych i naukowych. Warszawa to również miasto, będące świadkiem najważniejszych wydarzeń historycznych w dziejach Polski, szczególnie tych z okresu II wojny światowej. Miasto poniosło wówczas najdotkliwsze straty, a niektóre jego rejony niemal zupełnie zniknęły z powierzchni ziemi. Gdy przybędziesz do Warszawy autobusem dalekobieżnym i udasz się na spacer po mieście, na wielu warszawskich ulicach znajdziesz tablice i miejsca upamiętniające miejsca walk i egzekucji. W pierwszej kolejności skieruj się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to bezsprzecznie jedno z najciekawszych muzeów stolicy, w którym dzięki nowoczesnej ekspozycji i multimedialnemu przekazowi będziesz mógł zapoznać się z heroiczną walką Warszawy. Podążając śladami Powstania Warszawskiego warto odwiedzić jeszcze dwa miejsca. Pierwszym z nich jest Plac Krasińskich, na którym w miejscu, gdzie znajdował się właz do kanału, którym ludzie uciekali przed okupantem, stoi obecnie Pomnik Powstania Warszawskiego, upamiętniający tysiące jego bohaterów. Na Starym Mieście z kolei znajdziesz niezwykle wzruszający Pomnik Małego Powstańca, będący hołdem oddanym dzieciom, biorącym udział w tym niezwykle krwawym zrywie narodowościowym. Warszawa to wspaniałe miasto, które w pełni zasługujące na miano stolicy.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zabrzem a Warszawą.

Zabrze to miasto w Polsce południowej, na Wyżynie Śląskiej, położone nad rzekami Kłodnicą i Bytomką. Miasto szczyci się długą i ciekawą historią. Pomimo, iż prawa miejskie Zabrze otrzymało dopiero w roku 1922, to pierwsze wzmianki o najstarszej dzielnicy miasta pochodzą z wieku XIII. Jego mieszkańcy trudnili się wówczas rolnictwem, a głównymi uprawami był chmiel i len. Rozwój przemysłu, który stał się głównym czynnikiem rozwoju miasta, miał miejsce dopiero w wieku XIX. Zabrze przez długi okres czasu postrzegane było jako miasto przemysłowe, jednak obecnie zmienia swe oblicze, przykładając ogromnie dużą wagę do rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Przekonaj się o tym osobiście i po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym, udaj się na zwiedzanie jego największych atrakcji. Jedną z nich jest Sztolnia Królowa Luiza, w której będziesz miał okazję zobaczyć m.in. budynek nadszybia oraz maszynowni. Kolejną atrakcją, której nie możesz pominąć podczas pobytu w Zabrzu jest Kopalnia Guido. Jest to obecnie jedyna w Europie kopalnia zabytkowa, która umożliwia zwiedzającym zjazd na głębokość 170 m, 320 m i 355 m. Można tam zobaczyć autentyczne, XIX-wieczne, podziemne wyrobiska. To nie jedyne ciekawe miejsca w Zabrzu, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Kup przewodnik i przybywaj!

Autobus: Warszawa → Zabrze
30 paź 10:45
Warszawa przez Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)
30 paź 18:55
Zabrze, Przystanek autobusowy, Rondo Sybiraków
z: FlixBus
od 57,98* PLN
31 paź 12:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
31 paź 19:07
Zabrze przez Gliwice, Przystanek autobusowy, Dworzec PKP
z: FlixBus
od 52,98* PLN
31 paź 12:45
Warszawa, Przystanek autobusowy, Metro Młociny 25
31 paź 23:07
Zabrze przez Gliwice, Przystanek autobusowy, Dworzec PKP
z: FlixBus
od 47,98* PLN
Autobus: Zabrze → Warszawa
25 paź 09:05
Zabrze, Przystanek autobusowy, Rondo Sybiraków
25 paź 17:15
Warszawa przez Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)
z: FlixBus
od 67,98* PLN
30 paź 09:05
Zabrze, Przystanek autobusowy, Rondo Sybiraków
30 paź 17:15
Warszawa przez Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)
z: FlixBus
od 47,98* PLN
30 paź 09:05
Zabrze, Przystanek autobusowy, Rondo Sybiraków
30 paź 18:10
Warszawa, Przystanek autobusowy, Metro Młociny 25
z: FlixBus
od 47,98* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Zabrze
Popularne połączenia z przesiadką  Warszawa → Zabrze

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×