Reklama

Autobus Stuttgart Ostrów Wielkopolski: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Ostrów Wielkopolski ↔ Stuttgart
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Ostrów Wielkopolski ↔ Stuttgart. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Ostrowa Wielkopolskiego do Stuttgartu

Jeśli pragniesz odbyć niezbyt oczywistą, aczkolwiek bardzo interesującą podróż, to już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Ostrów Wielkopolski - Stuttgart. Pierwsze z miast usytuowane jest w Polsce i szczyci się wspaniałymi zabytkami. Stuttgart z kolei to niemieckie miasto słynące z pięknych krajobrazów i wspaniałych zamków. To będzie ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a jej dodatkową zaletą będą komfortowe warunki, jakie znajdziesz na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu.

Ostrów Wielkopolski to miasto położone w Polsce centralno-zachodniej, na terenie województwa wielkopolskiego. Choć jego historia sięga wieku XV, to ożywiony rozwój miasta nastąpił dopiero w wieku XVIII. W roku 1719 staraniem ówczesnych właścicieli, Ostrów otrzymał nowe prawa miejskie wraz z przywilejami królewskimi. W II połowie wieku XVIII do miasta zaczęła napływać ludność pochodzenia niemieckiego i żydowskiego, która znacząco przyczyniła się do rozwoju handlu. Sprzyjało temu dogodne położenie Ostrowa na trasie ważnego szlaku handlowego, który wiódł z Kalisza na Śląsk. Ta długa i ciekawa historia Ostrowa pozostawiła na jego terenie wiele wspaniałych zabytków. Jednym z najpiękniejszych jest Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i ewangelicko-augsburski pod wezwaniem Świętej Trójcy, którego cechą charakterystyczną jest konstrukcja szachulcowa. Na uwagę zasługują również: Konkatedra św. Stanisława Biskupa Męczennika, Nowa Synagoga i piękny Ratusz. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji miasta, więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie. Ostrów Wielkopolski serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Stuttgartem a Ostrowem Wielkopolskim

Stuttgart to miasto liczące ponad 600 tysięcy mieszkańców, położone w Badenii – Wirtembergii, niemieckim kraju związkowym, obejmującym południowo-zachodnią część kraju. Historia miasta sięga czasów rzymskich. Stuttgart był wówczas wojskową warownią, która służyła za bazę wypadową do podboju przyległych terenów. Ze względu na swoje dogodne położenie bardzo szybko została ona przekształcona w osadę handlową, z której w kolejnych stuleciach rozwinęło się duże miasto. Największe straty poniosło ono podczas II wojny światowej, stąd Stuttgart nie jest zaliczany do dużych ośrodków turystycznych. Mimo to po przybyciu do miasta i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego warto udać się na jego zwiedzanie. Na szczególną uwagę zasługują: Nowy Zamek tzw. Neues Schloss, Stary Zamek, czyli Altes Schloss, Kolegiata, czyli Stiftskirche oraz XIX-wieczny pomnik Schillera. Dla miłośników motoryzacji warto wspomnieć o Muzeum Mercedesa, w którym znajduje się ponad 150 różnych modeli tych aut. Przybywaj więc! W Stuttgarcie trudno o nudę!

Autobus: Ostrów Wielkopolski → Stuttgart
23 lut 13:50
Ostrów Wielkopolski
24 lut 00:10
Stuttgart przez Ditzingen
z: BlaBlaCar
od 243,28* PLN
Autobus: Stuttgart → Ostrów Wielkopolski
21 lut 18:40
Stuttgart przez Sindelfingen
22 lut 04:40
Ostrów Wielkopolski
z: BlaBlaCar
od 226,21* PLN
21 lut 20:20
Stuttgart przez Ditzingen
22 lut 06:40
Ostrów Wielkopolski
z: BlaBlaCar
od 243,28* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×