Reklama

Autobus Rybnik Monachium: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Monachium ↔ Rybnik
Przewoźnik Eurolines Germany
od 223,24* PLN
od 15h 35min
Przewoźnik Voyager
od 306,00* PLN
od 15h 15min
Przewoźnik eurolines.ch
od 308,37* PLN
od 16h 15min

Autobus Monachium Rybnik Ceny

Autobus i autokar z Monachium do Rybnika

Jeśli pragniesz wyruszyć w bardzo interesującą podróż, to udaj się razem z nami na wycieczkę autobusem jednej z linii dalekobieżnych, przemierzającym trasę Monachium – Rybnik. Nie zwlekaj i już teraz dokonaj rezerwacji biletu. Będziesz miał okazję znaleźć się w jednym z najpiękniejszych niemieckich miast. Monachium zachwyci Cię wspaniałymi zabytkami i niezapomnianą atmosferą bawarskiej stolicy. W Rybniku, polskim mieście, usytuowanym na Śląsku będziesz mógł podziwiać uroczy, rybnicki rynek i jego magiczne otoczenie. Twoja podróż przebiegnie szybko, a niska cena biletu oraz komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu wprawią Cię w doskonały nastrój i skłonią do planowania kolejnych wycieczek!

Monachium to trzecie pod względem liczby ludności – po Berlinie i Hamburgu – miasto Niemiec. Jest stolicą Bawarii, jednego z najciekawszych, niemieckich krajów związkowych. Miasto położone jest w południowej części Niemiec, na Wyżynie Bawarskiej, nad rzeką Izarą. Jego historia sięga II połowy XII wieku. Wówczas to książę Bawarii Henryk Lew dokonał lokacji miasta, nadając jednocześnie przywilej organizowania targów benedyktynom, których zakon miał tutaj swoją siedzibę. Stąd też pochodzi nazwa miasta, jako tego, które powstało przy mnichach, co w niemieckim tłumaczeniu brzmi „bei den Mönchen”. Dzisiaj Monachium jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym południowej części Niemiec, stanowiąc jednocześnie jedną z jego największych atrakcji turystycznych. Przekonaj się o tym osobiście i zaraz po przybyciu do Monachium autobusem dalekobieżnym, udaj się na zwiedzanie miasta. Rozpocznij go od Marienplatz, czyli Placu Mariackiego. To przy nim usytuowane są najważniejsze zabytki Monachium, a więc Stary i Nowy Ratusz oraz kolumna maryjna, która powstała w 1590 roku, jako upamiętnienie zakończenia szwedzkiej inwazji. Z Marienplatz dzieli Cię jedynie kilka kroków od najbardziej znanego symbolu Monachium, czyli Katedry Najświętszej Marii Panny. Nie możesz ominąć tego zabytku podczas wizyty w mieście. Przybywaj! Monachium serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Rybnikiem a Monachium.

Rybnik to miasto położone w Polsce południowej, w województwie śląskim. Jego nazwa wywodzi się z czasów, gdy w miejscu obecnego rynku znajdował się hodowlany staw rybny, który stanowił główne zajęcie mieszkańców ówczesnej osady. Pierwsza pisemna wzmianka o Rybniku pochodzi z 1308 roku i należy z niej wnioskować, iż lokacja miasta mogła nastąpić już w 1288 roku. Na przestrzeni dziejów Rybnik znajdował się m.in. pod panowaniem Piastów Śląskich, Królestwa Czech, monarchii Habsburgów, Królestwa Prus oraz Cesarstwa Niemieckiego. Tak długa i ciekawa historia miasta, pozostawiła na jego terenie wiele obiektów zabytków. Przekonaj się o tym osobiście i po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. Rozpocznij go od rybnickiego Rynku, który wytyczony został na przełomie XIII i XIV wieku, a więc pochodzi z czasów lokacji miasta. Przy Rynku usytuowane są wspaniałe kamieniczki mieszczańskie, a na szczególna uwagę zasługuje budynek Ratusza, datowany na początek XIX wieku oraz pomnik św. Jana Nepomucena z uroczą fontanną. Podczas pobytu w Rybniku warto obejrzeć również Bazylikę św. Antoniego, kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, a z obiektów świeckich na uwagę zasługuje zabytkowa Kopalnia „Ignacy”. Przekonaj się jak bardzo interesującym miastem jest Rybnik.

Autobus: Monachium → Rybnik
13 lip 18:45
Monachium, Przystanek autobusowy Hackerbrücke ZOB
14 lip 10:00
Rybnik
z: Eurolines Germany
od 290,21* PLN
13 lip 18:45
Monachium, Przystanek autobusowy Hackerbrücke ZOB
14 lip 10:45
Rybnik przez Pszów
z: Eurolines Germany
od 290,21* PLN
13 lip 18:45
Monachium, Przystanek autobusowy Hackerbrücke ZOB
14 lip 11:00
Rybnik przez Wodzisław Śląski
z: Eurolines Germany
od 290,21* PLN
Autobus: Rybnik → Monachium
12 lip 12:53
Rybnik przez Wodzisław Śląski, Dworzec kolejowy
12 lip 21:42
Monachium, Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 666,58* PLN
14 lip 16:35
Rybnik przez Pszów
15 lip 08:00
Monachium, Przystanek autobusowy Hackerbrücke ZOB
z: Eurolines Germany
od 223,24* PLN
15 lip 16:35
Rybnik przez Pszów
16 lip 08:00
Monachium, Przystanek autobusowy Hackerbrücke ZOB
z: Eurolines Germany
od 223,24* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Monachium → Rybnik
Popularne połączenia z przesiadką Rybnik → Monachium
Popularne połączenia z przesiadką  Monachium → Rybnik

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×