Reklama

Autobus Rybnik Monachium: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Monachium ↔ Rybnik
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Monachium ↔ Rybnik. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Monachium do Rybnika

Jeśli pragniesz wyruszyć w bardzo interesującą podróż, to udaj się razem z nami na wycieczkę autobusem jednej z linii dalekobieżnych, przemierzającym trasę Monachium – Rybnik. Nie zwlekaj i już teraz dokonaj rezerwacji biletu. Będziesz miał okazję znaleźć się w jednym z najpiękniejszych niemieckich miast. Monachium zachwyci Cię wspaniałymi zabytkami i niezapomnianą atmosferą bawarskiej stolicy. W Rybniku, polskim mieście, usytuowanym na Śląsku będziesz mógł podziwiać uroczy, rybnicki rynek i jego magiczne otoczenie. Twoja podróż przebiegnie szybko, a niska cena biletu oraz komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu wprawią Cię w doskonały nastrój i skłonią do planowania kolejnych wycieczek!

Monachium to trzecie pod względem liczby ludności – po Berlinie i Hamburgu – miasto Niemiec. Jest stolicą Bawarii, jednego z najciekawszych, niemieckich krajów związkowych. Miasto położone jest w południowej części Niemiec, na Wyżynie Bawarskiej, nad rzeką Izarą. Jego historia sięga II połowy XII wieku. Wówczas to książę Bawarii Henryk Lew dokonał lokacji miasta, nadając jednocześnie przywilej organizowania targów benedyktynom, których zakon miał tutaj swoją siedzibę. Stąd też pochodzi nazwa miasta, jako tego, które powstało przy mnichach, co w niemieckim tłumaczeniu brzmi „bei den Mönchen”. Dzisiaj Monachium jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym południowej części Niemiec, stanowiąc jednocześnie jedną z jego największych atrakcji turystycznych. Przekonaj się o tym osobiście i zaraz po przybyciu do Monachium autobusem dalekobieżnym, udaj się na zwiedzanie miasta. Rozpocznij go od Marienplatz, czyli Placu Mariackiego. To przy nim usytuowane są najważniejsze zabytki Monachium, a więc Stary i Nowy Ratusz oraz kolumna maryjna, która powstała w 1590 roku, jako upamiętnienie zakończenia szwedzkiej inwazji. Z Marienplatz dzieli Cię jedynie kilka kroków od najbardziej znanego symbolu Monachium, czyli Katedry Najświętszej Marii Panny. Nie możesz ominąć tego zabytku podczas wizyty w mieście. Przybywaj! Monachium serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Rybnikiem a Monachium.

Rybnik to miasto położone w Polsce południowej, w województwie śląskim. Jego nazwa wywodzi się z czasów, gdy w miejscu obecnego rynku znajdował się hodowlany staw rybny, który stanowił główne zajęcie mieszkańców ówczesnej osady. Pierwsza pisemna wzmianka o Rybniku pochodzi z 1308 roku i należy z niej wnioskować, iż lokacja miasta mogła nastąpić już w 1288 roku. Na przestrzeni dziejów Rybnik znajdował się m.in. pod panowaniem Piastów Śląskich, Królestwa Czech, monarchii Habsburgów, Królestwa Prus oraz Cesarstwa Niemieckiego. Tak długa i ciekawa historia miasta, pozostawiła na jego terenie wiele obiektów zabytków. Przekonaj się o tym osobiście i po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. Rozpocznij go od rybnickiego Rynku, który wytyczony został na przełomie XIII i XIV wieku, a więc pochodzi z czasów lokacji miasta. Przy Rynku usytuowane są wspaniałe kamieniczki mieszczańskie, a na szczególna uwagę zasługuje budynek Ratusza, datowany na początek XIX wieku oraz pomnik św. Jana Nepomucena z uroczą fontanną. Podczas pobytu w Rybniku warto obejrzeć również Bazylikę św. Antoniego, kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, a z obiektów świeckich na uwagę zasługuje zabytkowa Kopalnia „Ignacy”. Przekonaj się jak bardzo interesującym miastem jest Rybnik.

Autobus: Monachium → Rybnik
21 lis 14:50
Monachium
21 lis 23:00
Rybnik przez Połomia
z: BlaBlaCar
od 128,85* PLN
21 lis 19:00
Monachium przez Unterföhring
22 lis 04:10
Rybnik przez Żory
z: BlaBlaCar
od 150,33* PLN
22 lis 17:30
Monachium przez Unterföhring
23 lis 02:00
Rybnik przez Żory
z: BlaBlaCar
od 94,49* PLN
Autobus: Rybnik → Monachium
21 lis 13:10
Rybnik przez Stanowice, Województwo śląskie
21 lis 22:00
Monachium
z: BlaBlaCar
od 216,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×