Reklama

Autobus Ostrów Wielkopolski Mannheim: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Mannheim ↔ Ostrów Wielkopolski
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Mannheim ↔ Ostrów Wielkopolski. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Mannheim do Ostrowa Wielkopolskiego

Jeśli pragniesz odwiedzić europejskie miasta położone w sąsiadujących ze sobą krajach, to już dzisiaj zarezerwuj bilet i wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, pokonującym trasę Mannheim – Ostrów Wielkopolski. Pierwsze z miast położone jest w Niemczech, a jego cecha charakterystyczną jest szachownicowy układ ulic, dzięki któremu zwane jest „kwadratowym miastem”. Ostrów Wielkopolski to z kolei miasto w Polsce, które zachwyci Cię pięknymi zabytkami i wspaniałą atmosferą. To będzie podróż, która pomimo odległości przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj!

Mannheim to 300-tysięczne niemieckie miasto, usytuowane w południowo-zachodniej części kraju, u zbiegi dwóch rzek: Neckaru i Renu. Jest ono trzecim pod względem wielkości miastem Badenii-Wirtembergii, pełniąc również rolę jej ważnego ośrodka uniwersyteckiego. Historia Mannheim sięga początku wieku XVII, a genezą powstania miasta była zamysł wzniesienia twierdzy, pod budowę której kamień węgielny położył Fryderyk IV. Dzisiaj największą atrakcją Mannheim jest monumentalny, barokowy pałac oraz specyficzny układ urbanistyczny, któremu Mannheim zawdzięcza miano „kwadratowego miasta”. Podczas pobytu w Mannheim wartym obejrzenia jest również jezuicki Kościół św. Ignacego i Franciszka Ksawerego, uznany za jedną z najwspanialszych, barokowych świątyń w południowo-zachodniej części Niemiec. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku Mannheim. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Mannheim

Ostrów Wielkopolski to miasto położone w środkowo-zachodniej części Polski, nad Ołobokiem. Jego usytuowanie na historycznej Ziemi Kaliskiej i niedaleka odległość od Kalisza i Krotoszyna sprawiają, iż Ostrów Wielkopolski jest doskonałym miejscem wypadowym do zwiedzania najciekawszych miast regionu. Zanim wyruszysz na ich poznanie warto na nieco dłużej zatrzymać się w samym Ostrowie. Miasto słynie z licznych zabytków, wśród których najciekawszym i jednocześnie najstarszym jest rzymskokatolicki Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i ewangelicko-augsburski pod wezwaniem Świętej Trójcy. Kolejną, zabytkową świątynią Ostrowa jest Konkatedra św. Stanisława Biskupa Męczennika z licznymi dziełami sztuki sakralnej. Podczas zwiedzania miasta nie możesz pominąć również Rynku z pięknym Ratuszem i urokliwymi kamieniczkami. Nie sposób oddać tutaj uroku Ostrowa, więc już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku miasta. Ostrów Wielkopolski serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×