Autobus i autokar z Krasnegostawu do Warszawy
Jeśli pragniesz zrobić dla siebie coś niezwykłego to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Krasnystaw – Warszawa. Krasnystaw to miasto w województwie lubelskim o bardzo bogatej historii, oferujące przybyłym możliwość obejrzenia wielu ciekawych zabytków. Warszawa z kolei – jak na stolicę przystało – zachwyci Cię swym wielkomiejskim blichtrem. Twoja podróż – nie należąca do najdłuższych, jednak bardzo ciekawych - przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu skłonią Cię do planowania następnych wycieczek. Ruszaj w drogę!
Krasnystaw to zaciszne miasto w województwie lubelskim, położone przy ujściu rzeki Żółkiewki do Wieprza. Krasnystaw to miasto o bogatej historii. Prawa miejskie zostały mu nadane w 1394 roku na podstawie aktu króla Władysława Jagiełły. Począwszy od wieku XV nastąpił szybki rozwój miasta, dzięki jego usytuowaniu na szlaku handlowym biegnącym na trasie Pomorze-Lublin-Lwów. Z początkiem XVI wieku miasto otrzymało prawo składowania soli i miodu oraz było ważnym ośrodkiem handlu zbożem i ośrodkiem rzemieślniczym. Po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego, na pokładzie którego przybyłeś do Krasnegostawu udaj się na spacer po mieście. W jego trakcie będziesz miał okazję obejrzeć znajdujące się tutaj zabytki, wśród których godnymi obejrzenia są przede wszystkim: Kościół Św. Franciszka Ksawerego, Synagoga, Jatki Miejskie, będące budynkami handlu z XX wieku oraz Rynek z obecnym Ratuszem i fundamentami starego Ratusza. Będziesz zauroczony atmosferę tego cudownego miasta.
Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Krasnymstawem.
Warszawa to największe miasto w Polsce, będące jej stolicą. Położone jest nad Wisłą, w województwie mazowieckim. Zwykło się mawiać, iż miano stolicy Warszawa uzyskała w roku 1596, jednak jest w tym jedynie część prawdy. Wtedy to do miasta przeniesiony został jedynie król wraz z dworem, czyniąc Warszawę miastem rezydencjonalnym Jego Królewskiej Mości. Warszawę ogłoszono stolicą dopiero w roku 1918, a oficjalny zapis o stołeczności Warszawy pojawił się dopiero w roku 1952. Dzisiejsza Warszawa, jak na stolicę przystało to centrum gospodarcze, kulturalne, polityczne i edukacyjne. Swoją siedzibę ma tutaj aż 66 wyższych uczelni, stąd śmiało można rzec, że Warszawa to również miasto studentów. Warszawa jest istnym rajem również dla miłośników sztuki. Po przybyciu do miasta autobusem linii dalekobieżnych i opuszczeniu jego pokładu możesz udać się do mieszczących się na jej terenie licznych muzeów i galerii, wśród których do największych należą: Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Muzeum Narodowe na Zamku Królewskim i Muzeum Pałac w Wilanowie. Warszawa zaprasza!