Autobus i autokar z Krasnegostawu do Lublina
Jeśli chcesz poznać miasta województwa lubelskiego to już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Krasnystaw – Lublin. Pierwsze z miast choć niewielkie, ma do zaoferowania wiele zabytków i wspaniałą atmosferę. Lublin z kolei, jako stolica województwa lubelskiego zapewni Ci całą moc niezwykłych atrakcji. Twoja podróż nie będzie należała do dalekich, więc przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój.
Krasnystaw to miasto przy ujściu Żółkiewki do Wieprza. Miasto położone jest w województwie lubelskim, w obrębie historycznej krainy, zwanej Rusią Czerwoną, obejmującą obszar północno-zachodniej Ukrainy i południowo-wschodniej Polski. Krasnystaw jest miastem, którego lokacja nastąpiła w roku 1394 w oparciu o akt wydany przez króla Władysława Jagiełłę, co potwierdza długą historię miasta. Gdy przybędziesz do Krasnegostawu autobusem linii dalekobieżnych, koniecznie udaj się na spacer po tym niezwykle urokliwym mieście o specyficznym, wschodnim charakterze. W mieście znajdują się wspaniałe zabytki, które musisz zobaczyć. Należą do nich m.in. barokowy kościół św. Franciszka Ksawerego wraz z kolegium pojezuickim, w którym obecnie znajduje się Muzeum Regionalne, Pałac biskupi z pierwszej połowy XVII wieku, zespół klasztoru augustianów, synagoga oraz cmentarz żydowski. Krasnystaw to miasto, które na długo pozostanie w Twoje pamięci. Przybywaj!
Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Lublinem a Krasnystawem.
Lublin to miasto nad rzeką Bystrzycą, usytuowane we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Lublin jest miastem o ponad 700-letniej historii, na którą ogromny wpływ miała mieszanka wielokulturowości. Na terenie miasta od wieków współistniały ze sobą kultura polska, ukraińska i żydowska. Gdy przybędziesz do Lublina autobusem dalekobieżnym i opuścisz już jego pokład warto udać się do miasta, w poszukiwaniu śladów jego dawnych mieszkańców. Tak więc kierując się w stronę Starego Miasta zwróć uwagę m.in. na Bramę Grodzką, kiedyś zwaną Żydowską, gdyż stanowiła przejście pomiędzy Starym Miastem, a dzielnicą żydowską. Warto udać się również na stary, zabytkowy cmentarz żydowski, na którym znajduje się najstarszy nagrobek żydowski na ziemiach polskich. Ciekawostką jest, iż ten jest do dzisiaj miejscem pielgrzymek chasydów z całego świata, gdyż spoczywa tu Jakub Izaak Horowitz zwany „Widzącym z Lublina”. Lublin skradnie Twoje serce. Przybywaj!