Reklama

Autobus Maribor Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Maribor
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Maribor. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Mariboru

Jeśli pragniesz uczynić coś wyjątkowego, to już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków – Maribor. Pierwsze z miast uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Kraków oczaruje Cię wspaniałą atmosferą, magicznymi miejscami i wspaniałymi zabytkami. Maribor to z kolei drugie co wielkości miasto w Słowenii. Będziesz zachwycony jego historią i pięknym położeniem. Choć Twoja podróż nie będzie należała do krótkich, to przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu.

Jeśli nie byłeś jeszcze w Krakowie, koniecznie musisz to nadrobić. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, dawna siedziba królów i stolica Polski. Miasto położone jest w Polsce południowej, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Obecnie Kraków liczy prawie 800 tysięcy mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w Polsce. Jego historia sięga wieku XIII i z tego też okresu pochodzi układ urbanistyczny Starego Miasta. Jego sercem jest Rynek Główny z Sukiennicami, Ratuszem, Kościołem św. Wojciecha oraz Kościołem Mariackim, z wieży którego co godzinę rozbrzmiewa słynny Hejnał Mariacki. Kraków to również Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim oraz zabytkowe dzielnice, wśród których na szczególną uwagę zasługuje żydowski Kazimierz oraz Stare Podgórze. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji miasta, w tym licznych muzeów, galerii, pubów i kawiarni. Nie zwlekaj więc i zaraz po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym udaj się na fascynujący spacer po magicznym Krakowie. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Mariborem a Krakowem

Maribor to prawie 120-tysięczne miasto w północno-wschodniej Słowenii, położone nad rzeką Drawą. Jest drugim co do wielkości miastem kraju i ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym regionu. Maribor usytuowany jest w niedalekiej odległości od granicy z Austrią, na trasie ważnego węzła komunikacyjnego, biegnącego z Wiednia do Lublany i dalej do Triestu we Włoszech. Pierwsza, pisemna wzmianka o mieście pochodzi z I połowy XII wieku i mowa w niej o fortecy, mającej bronić dolinę rzeki przed najazdami Węgrów. Na przestrzeni swych dziejów Maribor znajdował się pod władaniem Habsburgów, Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców, a od 1945 roku wszedł w skład Jugosławii. Dopiero od 1991 roku jest częścią niepodległej Słowenii. Będąc w Mariborze wartymi obejrzenia są zabytki znajdujące się w mieście, a wśród nich: Zamek z XV wieku, Stara Winorośl, licząca 400 lat i uważana za najstarszą na świecie, Katedra św. Jana Chrzciciela oraz Bazylika św. Marii Matki Litościwej. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po tym pięknym mieście, gdyż nie sposób wymienić tu wszystkich jego atrakcji.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×