Reklama

Autobus Wiedeń Kielce: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kielce ↔ Wiedeń
Przewoźnik Bus Wiedeń
od 239,23* PLN
od 06h 45min

Autobus Kielce Wiedeń Ceny

Autobus i autokar z Kielc do Wiednia

Jeśli pragniesz uczynić coś interesującego, to nie zwlekaj ani chwili i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kielce – Wiedeń. Wycieczkę rozpoczniesz od polskiego miasta usytuowanego w malowniczych Górach Świętokrzyskich. Kielce zachwycą Cię długą historią, ciekawymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Wiedeń z kolei to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Pełni ono rolę stolicy Austrii, której osobliwością są m.in. wspaniałe pałace. Twoja podróż nie będzie daleka, więc przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Kielce to 200-tysięczna stolica województwa świętokrzyskiego, obejmującego fragment południowej części Polski. Choć prawa miejskie uzyskały one w 1364 roku, to ich udokumentowana historia liczy ponad 900 lat. Niemal od początku swych długich dziejów Kielce były własnością biskupów krakowskich. Jeden z nich – Gedeon, ufundował w roku 1171 roku niewielki kościółek. Dzisiaj, na jego miejscu usytuowana jest Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Świątynia ta jest najcenniejszym zabytkiem miasta i wraz z sąsiadującym Pałacem Biskupów Krakowskich znajduje się na Wzgórzu Katedralnym, zwanym również Wzgórzem Zamkowym. Podczas pobytu w Kielcach wartym obejrzenia jest również Kościół Garnizonowy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Jest on dawną cerkwią prawosławną o stylu architektonicznym, charakterystycznym dla świątyń tego wyznania. To jedynie namiastka kieleckich atrakcji, więc nie zwlekaj i już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do tego pięknego miasta. Pamiętaj również, iż w niedalekiej odległości od niego usytuowane jest jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w kraju – Busko- Zdrój. Ruszaj w drogę!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wiedniem a Kielcami.

Wiedeń to piękna stolica Austrii i jedno z najchętniej odwiedzanych miast nie tylko Europy, ale i świata. Przywodzi ono na myśl wiedeńskie walce, operę wiedeńską, kawę po wiedeńsku, sznycel po wiedeńsku i wiele, wiele innych rzeczowników określanych mianem „wiedeński”. Osobliwością miasta jest unoszący się nad nim duch wielkich artystów, wśród których byli m.in. malarz i grafik, przedstawiciel wiedeńskiego modernizmu – Gustav Klimt oraz wielcy kompozytorzy, a więc: Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven i Johannes Brahms. Wiedeń to jednak przede wszystkim wspaniałe zabytki. Do najpiękniejszych należą monumentalne pałace: Pałac Schönbrunn, Hofburg, Pałac Augarten i Belweder. Na uwagę zasługują także budowle usytuowane przy słynnej ulicy Ringstrasse, która jest najbardziej reprezentacyjną ulicą Austrii. To tutaj będziesz mógł podziwiać budynek Nowego Ratusza, Wiedeńskiej Opery Państwowej i Uniwersytetu Wiedeńskiego. Jak widzisz w Wiedniu nie sposób się nudzić, więc już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę miasta. Rozważ również wycieczkę do pobliskiej Bratysławy, kolejnej europejskiej stolicy. Ruszaj w drogę!

Autobus: Kielce → Wiedeń
28 maj 14:45
Kielce
28 maj 21:30
Wiedeń, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, Wiedner Gürtel
z: Bus Wiedeń
od 239,23* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×