Reklama

Autobus Starachowice Kielce: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kielce ↔ Starachowice
Przewoźnik Pol Regio
od 6,60* PLN
od 01h 00min

Autobus Kielce Starachowice Ceny

Autobus i autokar z Kielc do Starachowic

Jeśli pragniesz zwiedzić miasta województwa świętokrzyskiego to nasza oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Kielce-Starachowice. Dzięki tej podróży rozpoczniesz poznawanie interesującego Cię regionu od samej jego stolicy, czyli Kielc. To piękne miasto, oferujące mnóstwo atrakcji. Kolejnym etapem podróży, będą Starachowice, miasto, które warto odwiedzić m.in. ze względu na jego związki z hutnictwem. Twoja podróż, choć niezbyt daleka, przebiegnie w komfortowych warunkach, a niska cena biletu i niezwykle szybko pokonana trasa już od samego początku wprawią Cię w doskonały nastrój.

Kielce to miasto, które zarówno historycznie, jak i kulturowo związane jest z Małopolską. Dzisiaj jednak leży w granicach województwa świętokrzyskiego, będąc jego największym miastem, a zarazem stolicą. Kielce to również obecne centrum gospodarcze, kulturalne i edukacyjne regionu. Swój rozwój miasto zawdzięcza – począwszy od wieku XV – eksploatacji ruda żelaza, miedzi, ołowiu oraz marmuru i piaskowca. Stąd na terenie Kielc do dzisiaj doskonałą kondycją cieszy się przemysł budowlany i materiałów budowlanych. Kielce to jednak również architektura i jej perełki. Gdy opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego swoje pierwsze kroki skieruj w stronę najbardziej reprezentacyjnego deptaku miasta, czyli ulicy Henryka Sienkiewicza. Już tam będziesz mógł podziwiać zabytkowe budowle m.in. hotel Bristol i hotel Wersal. To jednak tylko nieliczne propozycje. Spośród wielu innych będziesz musiał wybierać już sam. Kielce zapraszają!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Starachowicami a Kielcami.

Starachowice to miasto w województwie świętokrzyskim, położone na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego. Leży nad rzeką Kamienną w otoczeniu rozległych lasów, stanowiących pozostałość Puszczy Świętokrzyskiej. Do czasu przemian gospodarczych, jakie miały miejsce w Polsce w 1989 roku, Starachowice były prężnie działającym miastem. Na jego terenie funkcjonowała m.in. fabryka samochodów ciężarowych STAR, która po upadku gospodarki centralnie planowanej stała się główną przyczyną ogromnego bezrobocia w mieście. Starachowice były również ważnym ośrodkiem hutniczym. W roku 1899 powstał tu wielki piec, który funkcjonował do roku 1968. Dzisiaj stanowi on najważniejszy obiekt zabytkowy w mieście. Dlatego po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się w stronę Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie możesz obejrzeć zespół zakładu wielkopiecowego z XIX wieku.

Autobus: Kielce → Starachowice
25 maj 07:03
Kielce
25 maj 08:03
Starachowice
z: Pol Regio
od 6,60* PLN
27 maj 07:03
Kielce
27 maj 08:03
Starachowice
z: Pol Regio
od 6,60* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Starachowice → Kielce
Popularne połączenia z przesiadką  Kielce → Starachowice

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×