Reklama

Autobus Sanok Kielce: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kielce ↔ Sanok
Przewoźnik FlixBus
od 29,98* PLN
od 07h 25min
Przewoźnik Neobus
od 55,00* PLN
od 05h 14min

Autobus Kielce Sanok Ceny

Autobus i autokar z Kielc do Sanoka

Jeśli pragniesz poznać piękne, polskie miasta, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kielce - Sanok. Kielce położone są w województwie świętokrzyskim i oprócz wspaniałych zabytków i uroczych zakątków, zachwycą Cię wspaniałymi krajobrazami. Sanok z kolei to jedno z najdalej wysuniętych miast w kierunku południowo-wschodnim. Będziesz miał okazję obejrzeć tu wspaniały Zamek Królewski oraz inne zabytki, które bywały świadkami ważnych wydarzeń historycznych. To będzie bardzo interesująca podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu zachęca Cię do planowania kolejnych, podobnych wypraw.

Kielce są miastem położonym w środkowo-wschodniej Polsce, w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. Choć obecnie Kielce są największym miastem województwa świętokrzyskiego i jego stolicą, to historyczne więzi miasta z Małopolską są niezaprzeczalne. Niemal od początku swojego istnienia Kielce stanowiły własność biskupów krakowskich. Dzięki posiadanym prawom miejskim, które zostały przyznane Kielcom w roku 1364 oraz nabywanym w latach następnych licznym przywilejom, nastąpił szybki rozkwit miasta. Organizowano w nim jarmarki, powstawały cechy rzemieślnicze, a w okresie późniejszym również huty szkła i metalu oraz manufaktury, specjalizujące się w wytwarzaniu zbroi. Tak długa historia miasta pozostawiła na jego terenie liczne zabytki. Gdy przybędziesz już do Kielc i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się w pierwszej kolejności do Pałacu Biskupów Krakowskich, w którym znajduje się obecnie Muzeum Narodowe. Sam Pałac wzniesiony został w wieku XVII i stanowi obecnie jeden z najwspanialszych zabytków, pochodzących z epoki Wazów. Kolejnym obiektem, który należy obejrzeć podczas pobytu w Kielcach jest Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Kościół św. Wojciecha. Jeśli poczujesz się nieco znużony udaj się na kielecki Rynek, na którym w jednej z kawiarenek nabierzesz sił do dalszej wędrówki po Kielcach.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Sanokiem a Kielcami.

Sanok jest jednym z najdalej wysuniętych ośrodków miejskich w południowo-wschodniej części Polski. Miasto położone jest w dolinie Sanu, u stóp Gór Słonnych i Pogórza Bukowskiego. Historia Sanoka sięga wieku X, jednak prawa miejskie otrzymał on dopiero w roku 1339 z rąk księcia Jerzego II, wywodzącego się z rodu Piastów. Sanok na przestrzeni dziejów był miastem uczestniczącym w wielu ważnych wydarzeniach, a Zamek w Sanoku wielokrotnie stawał się miejscem zamieszkania członków rodziny królewskiej, wśród których była czwarta żona króla Władysława Jagiełły - Zofia Holszańska, królowa węgierska Izabela oraz królowa Bona, która wniosła wielkie zasługi dla miasta. W roku 1417 w kościele franciszkanów w Sanoku odbył się ślub króla Władysława Jagiełły z jego trzecią żoną Elżbietą Granowską. Warto więc przybyć do Sanoka i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udać się na spacer po mieście. Koniecznie należy obejrzeć wspomniany już Zamek Królewski z XVI wieku, Kościół i klasztor Franciszkanów z wieku XVII, Ratusze usytuowane przy sanockim Rynku oraz Sobór św. Trójcy. To jedynie kilka spośród wielu obiektów wartych obejrzenia w mieście. Sanok serdecznie zaprasza!

Autobus: Kielce → Sanok
25 maj 10:30
Kielce
25 maj 15:41
Sanok
z: Neobus
od 57,00* PLN
26 maj 10:30
Kielce, Dworzec PKS
26 maj 15:44
Sanok, Przystanek autobusowy, ul. Staszica
z: Neobus
od 55,00* PLN
26 maj 10:30
Kielce, Dworzec PKS
26 maj 15:47
Sanok, ul. Dworcowa 5
z: Neobus
od 55,00* PLN
27 maj 10:30
Kielce, Dworzec PKS
27 maj 15:41
Sanok, Przystanek autobusowy, Krakowska-Dąbrówka
z: Neobus
od 55,00* PLN
Autobus: Sanok → Kielce
26 maj 23:50
Sanok, ul. Dworcowa 5
27 maj 04:56
Kielce, Dworzec PKS
z: Neobus
od 55,00* PLN
26 maj 23:53
Sanok, Przystanek autobusowy, ul. Staszica
27 maj 04:56
Kielce, Dworzec PKS
z: Neobus
od 55,00* PLN
26 maj 23:56
Sanok, Przystanek autobusowy, Krakowska-Dąbrówka
27 maj 04:56
Kielce, Dworzec PKS
z: Neobus
od 55,00* PLN
27 maj 19:30
Sanok, Przystanek autobusowy, Sanok
28 maj 03:35
Kielce, ul. Żytnia
z: FlixBus
od 34,98* PLN
30 maj 10:30
Sanok
30 maj 17:03
Kielce
z: Neobus
od 61,75* PLN
30 maj 19:30
Sanok, Przystanek autobusowy, Sanok
31 maj 02:55
Kielce, ul. Żytnia
z: FlixBus
od 29,98* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×