Reklama

Autobus Katowice Haga: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Haga ↔ Katowice
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Haga ↔ Katowice. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Hagi do Katowic

Już teraz wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym po ciekawych, europejskich miastach o różnych charakterach. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji biletu, a pokonanie trasy z Hagi do Katowic będzie wyłącznie przyjemnością. Haga to administracyjna stolica Holandii. To piękne, spokojne miasto z wieloma zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Katowice z kolei to miasto położone w Polsce, które pomimo przemysłowego rodowodu oferuje wiele ciekawych atrakcji. Choć to nie będzie krótka podróż, to przebiegnie ona szybko, a jej dodatkowymi atutami będzie niska cena biletu i komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu. Ruszaj w drogę!

Haga to administracyjna stolica Holandii, licząca ponad 0,5 miliona mieszkańców. To tutaj rezyduje holenderski dwór królewski, krajowy rząd i parlament oraz wiele znanych instytucji międzynarodowych. Jedną z nich - najlepiej kojarzoną z Hagą - jest Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, mieszczący się w pięknym Pałacu Pokoju, zwanym Vredespaleis. Pozostając w kręgu budynków administracyjnych udaj się w stronę tych, będących siedzibą parlamentu. Na terenie tego zabytkowego kompleksu znajduje się Sala Rycerska, uważana za największą atrakcję Hagi. Wbrew swej nazwie jest to budynek dawnego pałacu, którego budowa datowana jest na wiek XIII. Haga to również wspaniałe budowle sakralne, pośród których na szczególną uwagę zasługują: Kościół Grote Kerk i Kościół Nieuwe Kerk. To jedynie namiastka tutejszych atrakcji, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę tego niezwykłego miasta. Haga serdecznie zaprasza.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Katowicami a Hagą.

Katowice są polskim miastem usytuowanym w południowej części kraju, na Wyżynie Śląskiej. Z prawie 300-tysięczną liczbą mieszkańców są one największym miastem i stolicą województwa śląskiego, pełniąc rolę jego centralnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego i edukacyjnego. Genezą powstania Katowic był rozwój przemysłu, który na długo wpisał się w krajobraz miasta. Do dzisiaj jest ono kojarzone z zanieczyszczeniem powietrza, kopalniami i wielkimi hutami. Nic bardziej mylnego. Aby się o tym przekonać, zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się w stronę Strefy Kultury. Jest ona jednym z wielu przykładów doskonale zagospodarowanego terenu pokopalnianego. Powstała na obszarze dawnej kopalni węgla kamiennego KWK Katowice i jest dzisiaj ulubionym miejscem spotkań mieszkańców. To tutaj znajduje się słynny katowicki Spodek i Muzeum Śląskie, które oprócz wspaniałych eksponatów charakteryzuje się ciekawą architekturą. Katowice to również wiele obiektów zabytkowych, na liście których znajdują się dawne osiedla robotnicze: Nikiszowiec i Giszowiec. To jedynie kilka spośród licznych, katowickich atrakcji. Przybywaj! Katowice serdecznie zapraszają!

Autobus: Katowice → Haga
Katowice przez Kościuszki
Haga przez Delft
z: BlaBlaCar
od 126,00* PLN
Katowice
04 cze 04:20
Haga przez Delft
z: BlaBlaCar
od 146,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×