Reklama

Autobus Warszawa Gniezno: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gniezno ↔ Warszawa
Przewoźnik PKP Intercity
od 53,90* PLN
od 03h 36min

Autobus Gniezno Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Gniezna do Warszawy

Jeśli jesteś zainteresowany historią Polski i pragniesz zobaczyć miejsca z nią związane, to masz okazję odbyć ciekawą podróż na pokładzie komfortowego autobusu dalekobieżnego, przemierzającego trasę Gniezno – Warszawa. Już tera zarezerwuj bilet. W ten sposób odwiedzisz pierwszą i obecną stolicę Polski. Gniezno zauroczy Cię wspaniałymi zabytkami, wśród których na pierwszy plan wysuwa się Archikatedra Gnieźnieńska, będąca skarbnicą wiedzy o powstającym państwie polskim. Warszawa zaoferuje Ci wiele wspaniałych atrakcji, a tymi które warto zobaczyć w pierwszej kolejności są jej wspaniałe zamki i pałace. Twoja podróż pomiędzy Gnieznem a Warszawą przebiegnie szybko, a jej dodatkowym atutem, który skłoni Cię do zaplanowania kolejnej wycieczki, będzie niska cena biletu autobusowego. Ruszaj w drogę.

Gniezno to miasto w środkowo-wschodniej części Polski, położone na Nizinie Wielkopolskiej, w województwie wielkopolskim. Gniezno uznawane jest za pierwszą stolicę Polski. W nowo kształtującym się państwie Polan, które zwane było również Państwem Gnieźnieńskim, Gniezno było grodem centralnym. Z całą pewnością przyczyniło się do tego jego dogodne położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków z Rusi, Moraw i Pomorza oraz warunki naturalne. Miasto powstało bowiem na siedmiu wzniesieniach, przy czym na najwyższym z nich, zwanym Wzgórzem Lecha wzniesiona została katedra oraz ówczesny zamek książęcy z kaplicą zamkową. Pierwszą z budowli, czyli Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną Archikatedrą Gnieźnieńską, koniecznie musisz obejrzeć w pierwszej kolejności. Jest ona zwana „matką kościołów polskich” i stanowi miejsce pochówku św. Wojciecha, patrona Polski. Bazylika byłą również miejscem pięciu koronacji królów Polski. W sąsiedztwie Bazyliki znajduje się kościół św. Jerzego, pochodzący z wieku XIII oraz kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Antoniego, których nie można pominąć podczas zwiedzania Gniezna. Stąd dzieli Cię kilka kroków od gnieźnieńskiego Rynku, który zauroczy Cię swoją atmosferą. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie Gniezna. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Gnieznem.

Warszawa położona jest w Polsce centralnej, nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. Jest ona największym polskim miastem i stolicą kraju. Początki pełnienia przez Warszawę roli stolicy przypadają na koniec wieku XVI. W roku 1596 król Zygmunt III Waza zdecydował o przeniesieniu z Krakowa do Warszawy dworu królewskiego wraz z najważniejszymi urzędami. Jedną z przyczyn był pożar królewskiej rezydencji na Wawelu. Od tego czasu Warszawa stała się miastem, w którym każdy z szanujących się i dbających o swoje wpływy rodów, pragnął mieć rezydencję. Najpiękniejsze z nich powstały w wieku XVII i XVIII. Wówczas to wzniesiono Zamek Ostrogskich, w którym obecnie mieści niezwykle ciekawe Muzeum Chopina, Pałac Prezydencki, będący największym z warszawskich pałaców oraz Pałac Kazimierzowski, który był ulubioną rezydencją króla Jana Kazimierza. Nie sposób wymienić tu wszystkich obiektów, więc niezwłocznie po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie stolicy. Oczywiście nie możesz pominąć Pałacu w Wilanowie, czyli siedziby króla Jana III Sobieskiego oraz Pałacu na Wyspie, który był letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To tutaj urządzano słynne „obiady czwartkowe”. Warszawa serdecznie zaprasza!

Autobus: Gniezno → Warszawa
04 kwi 08:55
Gniezno
04 kwi 13:29
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
z: PKP Intercity
od 64,00* PLN
04 kwi 09:30
Gniezno
04 kwi 12:33
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 32,00* PLN
05 kwi 08:55
Gniezno
05 kwi 13:29
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
z: PKP Intercity
od 64,00* PLN
Autobus: Warszawa → Gniezno
05 kwi 17:48
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
05 kwi 21:24
Gniezno
z: PKP Intercity
od 53,90* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gniezno → Warszawa
Popularne połączenia z przesiadką  Gniezno → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×