Reklama

Autobus Jastarnia Gdynia: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdynia ↔ Jastarnia
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Gdynia ↔ Jastarnia. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Gdyni do Jastarni

Jeśli pragniesz odbyć bardzo ciekawą i niezbyt daleką podróż, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdynia - Jastarnia. Oba miasta usytuowane są nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim. Gdynia należy do jednego z największych miast regionu. Jest miastem niezwykle nowoczesnym, o bardzo ciekawej historii powstania i wielu ciekawych miejscach. Jastarnia z kolei to znana miejscowość turystyczna, przyciągająca rzesze turystów swym niepowtarzalnym urokiem, plażami i kąpieliskiem. Twoja podróż pomiędzy miastami przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Gdynia jest jednym z miast – obok Gdańska i Sopotu – tworzącym Trójmiasto. Miasto położone jest w Polsce północnej, nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim. Choć o Gdyni jako mieście, można mówić dopiero od roku 1926, kiedy to miasto otrzymało prawa miejskie, to pierwsze zapiski, z czasów, gdy była ona niewielką osadą rybacką, pochodzą z wieku XIII. Znaczenie Gdyni wzrosło dopiero po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918 i przyznaniu jej w dwa lata później, 140-to kilometrowego pasa wybrzeża. Po tym wydarzeniu rozpoczęto poszukiwania terenu pod budowę nowego portu wojennego. Gdynia okazała się doskonałą lokalizacją do realizacji tego przedsięwzięcia. I tak, z niespełna 2-tysięcznej osady w 1921 roku, Gdynia przekształciła się w 12-tysięczne miasto w roku nadania jej praw miejskich, a w niespełna 8 lat później była już największym pod względem przeładunków portem na Bałtyku. Dzisiejsza Gdynia to niezwykle nowoczesne miasto, o czym przekonasz się osobiście po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym. Wizytówką Gdyni są nowoczesne biurowce oraz port morski, który uważany jest za jeden z najbardziej wszechstronnych portów w Polsce. Podczas pobytu w Gdyni warto udać się również na Bulwar Nadmorski, który jest bardzo popularną aleją spacerową wzdłuż morza oraz wyjechać kolejką na Kamienną Górę, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta. Nie sposób wymienić tu wszystkich miejsc, które należy zobaczyć w Gdyni. Kup przewodnik i przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Jastarnia a Gdynią.

Jastarnia to miasto w Polsce północnej, położone nad Morzem Bałtyckim, na Mierzei Helskiej. Pomimo, iż prawa miejskie Jastarnia otrzymała dopiero w roku 1973, to pierwsza wzmianka o osadzie o tej właśnie nazwie pochodzi z wieku XIV i związana jest z nadaniem przywilejów, dla położonego w niedalekiej odległości Helu. Jastarnia przez długi czas pozostawała jedynie wioską rybacką. Dopiero w okresie międzywojennym nastąpił jej znaczący rozwój, do czego przyczyniło się doprowadzenie do niej linii kolejowej oraz budowa portu rybackiego. Dzisiejsza Jastarnia to przede wszystkim znana i ceniona miejscowość turystyczna i wypoczynkowa, a na jej terenie znajduje się kilka obiektów wartych zobaczenia. Po przybyciu do Jastarni autobusem jednej z linii dalekobieżnych, udaj się na spacer mieście. W pierwszej kolejności skieruj się do portu morskiego, który jest bazą floty rybackiej i żeglugi turystycznej. Koniecznie musisz zobaczyć też zabytkową chatę rybacką z 1881 roku, modernistyczne domy z lat 20. I 30. XX wieku oraz „Gwiazdę Morza”, zabytkowy pensjonat z 1936 roku. Będziesz zauroczony Jastarnią i jej wspaniałym usytuowaniem. Miasto serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×