Reklama

Autobus Katowice Bratysława: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Bratysława ↔ Katowice
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Bratysława ↔ Katowice. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Bratysława Katowice Ceny

Autobus i autokar z Bratysławy do Katowic

Jeśli pragniesz odbyć wycieczkę po ciekawych, europejskich miastach, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet i wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Bratysława - Katowice. Pierwsze z miast jest stolicą Słowacji, w której będziesz miał okazję zobaczyć wspaniały zamek i katedrę oraz uroczy, bratysławski rynek. Katowice są z kolei polskim miastem i stolicą Górnego Śląska, która pomimo silnych związków z przemysłem, zmienia dzisiaj swoje oblicze. Twoja podróż pomiędzy miastami przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu, skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Bratysława to największe miasto Słowacji, liczące ponad 430 tysięcy mieszkańców. Położone jest w południowo-zachodniej części kraju, u ujścia Morawy do Dunaju, na wzgórzach Małych Karpat. Pomimo swego peryferyjnego położenia na odległym krańcu Słowacji, Bratysława pełni funkcję stolicy państwa i jako jedyna stolica na świecie graniczy z dwoma krajami: Węgrami i Austrią. Stanowi więc doskonałą bazę wypadową do zwiedzania pięknego Budapesztu i odległego o 60 km Wiednia. Zanim wyruszysz w okolice Bratysławy koniecznie na nieco dłużej zatrzymaj się w samym mieście. W jego centrum, nad brzegami Dunaju, na wysokim wzgórzu wznosi się monumentalny Zamek Bratysławski, który jest największą atrakcją miasta. Wartą obejrzenia jest również Katedra św. Marcina, która przez ponad 300 lat była kościołem koronacyjnym królów Węgier, a dzisiaj jest najważniejszym kościołem Bratysławy. Podczas pobytu w mieście nie możesz pominąć jego głównego placu, zwanego Hlavné námestie, który zauroczy Cię wspaniałą atmosferą. Trudno opisać tu piękno Bratysławy, więc nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Katowicami a Bratysławą.

Katowice to prawie 300-tysieczne miasto położone w południowej części Polski. Jest ono największym miastem województwa śląskiego i jego stolicą oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Historia Katowic jako miasta sięga roku 1865, gdyż właśnie wówczas otrzymały one prawa miejskie. Do uzyskania tego przywileju przyczyniło się doprowadzenie do Katowic linii kolejowej oraz ożywiony rozwój przemysłu. Do chwil obecnych miasto kojarzone jest przede wszystkim z górnictwem i hutnictwem, jednak spadek znaczenia wymienionych gałęzi gospodarki, wymusił również zmianę oblicza miasta. Katowice stały się miastem niezwykle nowoczesnym, pełnym zieleni, w którym na szczególną uwagę zasługują zrewitalizowane tereny poprzemysłowe. Jednym z nich jest tzw. Strefa Kultury, która powstała na obszarze byłej kopalni węgla kamiennego „KWK Katowice”. To tutaj – oprócz katowickiego Spodka – znajdują się również: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie, które koniecznie musisz odwiedzić. To jedynie kilka spośród licznych atrakcji Katowic, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do miasta. Naprawdę warto!

Popularne połączenia z przesiadką Bratysława → Katowice
Popularne połączenia z przesiadką  Bratysława → Katowice

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×