Reklama

Autobus Wuppertal Warszawa: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Warszawa ↔ Wuppertal
Przewoźnik Eurolines Germany
od 201,76* PLN
od 18h 35min
Przewoźnik Distribusion
od 219,70* PLN
od 17h 55min
Przewoźnik Voyager
od 220,00* PLN
od 18h 35min

Autobus Warszawa Wuppertal Ceny

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N

Autobus i autokar z Warszawy do Wuppertal

Jeśli pragniesz poznać interesujące, europejskie miasta, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Warszawa - Wuppertal. Pierwsze z miast jest stolicą Polski. Będziesz zauroczony jej wspaniałymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Wuppertal to z kolei miasto w Niemczech. Jego największą atrakcją jest podwieszana kolej, której budowa zakończyła się nieco ponad 100 lat temu. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Warszawa to prawie 2-milionowa stolica Polski i jednocześnie największe miasto w kraju. Jest ono usytuowane w jego środkowo-wschodniej części, na terenie województwa mazowieckiego, nad rzeką Wisłą. Historia miasta sięga wieku XII wieku, a jego początkiem była niewielka osada o nazwie Jazdów. To tutaj znajdował się dawny gród książęcy, który w wyniku zniszczeń dokonanych przez Litwinów i Rusinów został przeniesiony w nowe miejsce. Nazwano je Warszową, a w późniejszym okresie przemianowano na Warszawę. Tak długie dzieje stolicy zachęcają do jej zwiedzania i poznania historycznych miejsc. Do takich z całą pewnością należy Zamek Ujazdowski, w którym obecnie mieści się Centrum Sztuki Współczesnej. Kiedyś rezydowali tu jednak m.in. księżna mazowiecka Anna Radziwiłłówna i królowa Polski Bona Sforza. W niedalekiej odległości od tego miejsca usytuowane są słynne Łazienki Królewskie z tak wspaniałymi obiektami jak: Pałac na Wyspie, Stara i Nowa Pomarańczarnia oraz Pałac Myślewicki. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer ulicami Warszawy. To jedynie kilka spośród licznie znajdujących się tutaj zabytków, jednak wartą rozważenia jest również krótka wycieczka do pobliskiej Łodzi. Warszawa serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wuppertal a Warszawą.

Wuppertal to 350-tysięczne miasto położone w zachodniej części Niemiec, na terenie Nadrenii Północnej – Westfalii. Jest ono usytuowane w dolinie rzeki Wupper, od której wywodzi się nazwa miasta. Niewątpliwym walorem Wuppertal jest jego niedaleka odległość od dużych miast Zagłębia Ruhry, takich jak: Düsseldorf czy Kolonia. Warto więc zaplanować wycieczkę po najbliższej okolicy i złożyć wizytę m.in. w słynnej katedrze kolońskiej. Samo Wuppertal również oferuje wiele ciekawych atrakcji. Miasto powstało w 1929 roku w wyniku połączenia siedmiu samodzielnych miasteczek, których historia sięga wieku X i XI. Jednymi z symboli Wuppertal są: wisząca kolej z 1901 roku (Die Wuppertaler Schwebebahn) oraz zabytkowa hala miejska (Stadthalle Wuppertal), słynąca ze wspaniałej akustyki, dzięki której odbywają się tutaj słynne w całym świecie koncerty. Wuppertal to także piękna dzielnica willowa Briller Viertel ze wspaniałymi rezydencjami wzniesionymi w stylu wilhelmińskim oraz stare kościoły, wśród których na szczególną uwagę zasługują: Stary Kościół Reformowany oraz Kościół św. Wawrzyńca. To jedynie kilka atrakcji Wuppertal, więc kup przewodnik i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę miasta. Wuppertal serdecznie zaprasza!

Autobus: Warszawa → Wuppertal
Warszawa
Wuppertal, Peugeot Autohaus, Am Wunderbau 7
z: Eurolines Germany
od 201,76* PLN
Warszawa
Wuppertal, Peugeot Autohaus, Am Wunderbau 7
z: Eurolines Germany
od 300,40* PLN
Warszawa
Wuppertal, Peugeot Autohaus, Am Wunderbau 7
z: Eurolines Germany
od 322,82* PLN
Autobus: Wuppertal → Warszawa
06 gru 18:40
Wuppertal
07 gru 12:00
Warszawa
z: Voyager
od 363,00* PLN
06 gru 19:45
Wuppertal, Przystanek autobusowy, Wuppertal
07 gru 12:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Distribusion
od 255,57* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×