Reklama

Autobus Warszawa Świecie: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Świecie ↔ Warszawa
Przewoźnik PKS Elblag
od 44,99* PLN
od 09h 00min

Autobus Świecie Warszawa Ceny

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N

Autobus i autokar ze Świecia do Warszawy

Jeśli pragniesz udać się w bardzo interesującą podróż, którą odbędziesz w bardzo komfortowych warunkach, jakie panują na pokładach autobusów dalekobieżnych, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, przemierzających trasę Świecie – Warszawa. Pierwsze z miast zaliczane do jednego z najstarszych w Polsce. W Świeciu będziesz miał możliwość obejrzenia niezwykle pięknych ruin zamku krzyżackiego oraz innych zabytków, znajdujących się w centrum miasta. W Warszawie miło spędzisz czas, a ilość i różnorodność atrakcji oferowanych przez miasto nie pozwoli Cię się nudzić. Twoja podróż przebiegnie szybko, a niska cena biletu wprawi Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Świecie to miasto w Polsce północnej, położone na Pojezierzu Pomorskim, u ujścia rzeki Wdy do Wisły, w województwie kujawsko-pomorskim. Dzieje miasta sięgają wieku XII. Było ono wówczas stolicą księstwa pomorskiego, a w wieku następnym przyszło mu pełnić rolę najważniejszego na terenie Pomorza, grodu obronnego przed Zakonem Krzyżackim. Ostatecznie, w roku 1309 Świecie uległo zakonowi, a kilka lat później na terenie miasta wznosił się już zamek krzyżacki. Pomimo, iż do czasów obecnych pozostały po nim jedynie ruiny, to po przybyciu do Świecia autobusem jednej z linii dalekobieżnych, warto udać się w ich kierunku. Wartymi obejrzenia są bowiem: wnętrze dawnej kaplicy zamkowej, sala rycerska oraz jedna z pozostałych wież zamku, z której rozciąga się wspaniały widok na Świecie i okolice. Podczas pobytu w mieście koniecznie musisz obejrzeć również Kościół Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława, którego budowa rozpoczęła się w 1400 roku i trwała przez następne 100 lat. Nie możesz pominąć również Rynku z Ratuszem oraz zabytkowego Młyna. Świcie to urocze miasto, o czym przekonasz się osobiście. Przybywaj.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Świeciem.

Warszawa to jedno z najwspanialszych i najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Jest stolicą kraju i jego ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, edukacyjnym i politycznym. Przybywając do Warszawy autobusem jednej z linii dalekobieżnych, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Obok wspaniałych zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi, w Warszawie nie brak nowoczesnej architektury, a możliwość rozrywki zapewniają zarówno zaciszne lokale jak i najmodniejsze puby. Będąc w Warszawie warto jednak udać się na Stare Miasto, gdyż Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim oraz Kolumną króla Zygmunta III Wazy stanowi obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Miejscem kultowym jest również warszawska Starówka z klimatycznym Rynkiem Starego Miasta, na którym usytuowany jest jeden z symboli Warszawy, czyli warszawska Syrenka. Jeśli zapragniesz obejrzeć architekturę socrealizmu to jej doskonałym przykładem jest kolejny z symboli miasta. To Pałac Kultury i Nauki, najwyższa, warszawska budowla. Na jej 30. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na miasto. To jedynie kilka z licznych atrakcji oferowanych przez Warszawę, gdyż nie sposób wymienić tu wszystkich. To miasto, które na pewno skradnie Twoje serce.

Autobus: Świecie → Warszawa
06 kwi 08:40
Świecie, Dworzec PKS
06 kwi 17:40
Warszawa, Przystanek autobusowy Młociny
z: PKS Elblag
od 44,99* PLN
06 kwi 08:40
Świecie, Dworzec PKS
06 kwi 17:10
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: PKS Elblag
od 74,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×