Reklama

Autobus Warszawa Staszów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Staszów ↔ Warszawa
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Staszów ↔ Warszawa. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar ze Staszowa do Warszawy

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w różnych województwach, to skorzystaj z naszej oferty. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Staszów – Warszawa. Pierwsze z miast, Staszów znajduje się w województwie świętokrzyskim i szczyci się bogatą historią, która pozostawiła tu ślady w postaci wspaniałych zabytków. Warszawa zauroczy Cię swoim wielkomiejskim blichtrem oraz wspaniałymi obiektami, usytuowanymi przy Nowym Świecie, jednej z najbardziej znanych arterii miasta. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Staszów położony jest w województwie świętokrzyskim, nad rzekami Czarną Staszowską i Destą. Miasto szczyci się długą historią. Staszów otrzymał prawa miejskie w roku 1525, dzięki staraniom jego ówczesnego właściciela Hieronima Łaskiego. Do dzisiaj zachował się pierwotny układ urbanistyczny miasta z centralnie usytuowanym rynkiem z ratuszem pośrodku i prostopadle odchodzącymi ulicami. Gdy przybędziesz do Staszowa i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego udaj się w to właśnie miejsce. Cechą charakterystyczną Rynku w Staszowie są pochodzące z XVIII wieku kamienice z pięknymi, arkadowymi bramami. Na uwagę zasługuje również klasycystyczny Ratusz, który podobnie jak kamienice wzniesiony został za czasów, gdy właścicielem miasta był książę August Aleksander Czartoryski. Podczas pobytu w Staszowie nie możesz ominąć możliwości obejrzenia znajdujących się tutaj obiektów sakralnych. Najstarszym z nich jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja, przy którym znajduje się Kaplica Matki Boskiej Różańcowej,  wybudowana w roku 1613. To jedynie kilka spośród licznych zabytków, które ma do zaoferowania Staszów. Przekonasz się, że to bardzo interesujące miasto o niezwykłej atmosferze.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Staszowem.

Warszawa to największe miasto w Polsce, będące jej stolicą oraz ważnym centrum kulturalnym i turystycznym. Głównymi punktami na turystycznej mapie Warszawy są oczywiście jej sztandarowe zabytki i muzea, wśród których do najważniejszych należą Zamek Królewski, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Warto jednak wyjść poza utarte schematy i udać się na spacer po mieście w poszukiwaniu jego perełek architektonicznych. Do takich z całą pewnością należą obiekty usytuowane przy słynnym Nowym Świecie. To ulica, która stanowi część Traktu Królewskiego i rozpoczyna swój bieg przy Placu Trzech Krzyży. Przemierzając Nowy Świat będziesz mógł podziwiać niezwykle okazały Pałac Zamoyskich, w którym obecnie mieszczą się wydziały Uniwersytetu Warszawskiego. To tutaj znajduje się również Pałac Kossakowskich, wzniesiony w XVIII wieku oraz wspaniały Pałac Staszica. Jeśli poczujesz się nieco znużony spacerem, warto wybrać jedną z licznych kawiarenek, znajdujących się przy Nowym Świecie i przysiąść w niej choćby na krótką chwilę. Tak więc gdy opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do Warszawy koniecznie rozważ spacer ulicą Nowy Świat. Nie będziesz tego żałował!

Autobus: Warszawa → Staszów
03 kwi 13:50
Warszawa przez Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)
03 kwi 16:20
Staszów
z: BlaBlaCar
od 29,00* PLN
03 kwi 14:00
Warszawa
03 kwi 17:20
Staszów
z: BlaBlaCar
od 42,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×