Reklama

Autobus Ustroń Sosnowiec: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Sosnowiec ↔ Ustroń
Przewoźnik FlixBus
od 11,99* PLN
od 01h 45min
Przewoźnik Bus Brothers
od 15,00* PLN
od 01h 27min
Przewoźnik Drabas
od 15,00* PLN
od 01h 03min

Autobus i autokar z Sosnowca do Ustronia

Jeśli pragniesz nieco bliżej poznać różnorodność śląskich miast, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Sosnowiec – Ustroń. Wycieczkę rozpoczniesz od Sosnowca, którego historia w dużej mierze związana jest z rozwojem przemysłu. Ustroń z kolei to niewielkie miasteczko o malowniczym usytuowaniu. To będzie niezwykle różnorodna podróż, która przebiegnie szybko i w komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu, która zachęci Cię do planowania kolejnych wycieczek. Ruszaj w drogę!

Sosnowiec to 200-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na obszarze województwa śląskiego. Jest ono usytuowane nad trzema rzekami: Czarną i Białą Przemszą oraz Brynicą, a jego nazwa wywodzi się od borów sosnowych porastających pobliskie tereny przed 1830 rokiem. Po tym okresie nastąpił dynamiczny rozwój miasta i jego uprzemysłowienie. Przyczynili się do niego przedsiębiorcy z Saksonii - Lamprechtowie, Schönowie i Dietlowie. To dzięki nim Sosnowiec otrzymał prawa miejskie, a miasto zyskało liczne obiekty użyteczności publicznej, w tym szpital i teatr. Gdy znajdziesz się więc w Sosnowcu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer ulicami miasta w poszukiwaniu okazałych obiektów rezydencjonalnych. Do takich zaliczyć należy: Pałac Heinricha Dietela, Pałac Schönów i Pałac Wilhelma. Sosnowiec to także: Zamek Sielecki, Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i wiele, wiele innych ciekawych obiektów. Rozważ również wycieczkę do pobliskich Katowic lub nieco dalej położonego Krakowa. Serdecznie zapraszamy!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Ustroniem, a Sosnowcem.

Ustroń to niewielka miejscowość położona w południowej części Polski, na terenie województwa śląskiego. Liczy ona 16 tysięcy mieszkańców i jest usytuowana w Beskidzie Śląskim, w historycznych granicach Śląska Cieszyńskiego. Ustroń jest tym samym doskonałą bazą wypadową do odbycia krótkiej wycieczki do pobliskiego Cieszyna – miasta o niezwykle ciekawej historii. Warto jednak na pobyt w Ustroniu przeznaczyć nieco więcej czasu, gdyż miasteczko jest popularnym uzdrowiskiem i znaną miejscowością wypoczynkową. Jej walory pozostają niezmienne bez względu na pory roku. Zimą jest ona rajem dla amatorów białego szaleństwa, a latem punktem wyjścia na okoliczne szlaki górskie. Atutem Ustronia są również liczne obiekty sanatoryjne, w których leczone są m.in. choroby ortopedyczno – urazowe, reumatologiczne i układu nerwowego. Ustroń to również ciekawe obiekty zabytkowe. Zaliczyć do nich należy: drewniany Kościół św. Anny z XVIII wieku, Dwór Skibówki oraz budynek dawnej Huty „Klemens”, w którym obecnie mieści się Muzeum Ustrońskie. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę Ustronia. Serdecznie zapraszamy!

Autobus: Sosnowiec → Ustroń
29 wrz 19:40
Sosnowiec przez Katowice, Przystanek autobusowy, Katowice
29 wrz 21:25
Ustroń przez Cieszyn, Przystanek autobusowy, Cieszyn
z: FlixBus
od 11,99* PLN
30 wrz 19:40
Sosnowiec przez Katowice, Przystanek autobusowy, Katowice
30 wrz 21:25
Ustroń przez Cieszyn, Przystanek autobusowy, Cieszyn
z: FlixBus
od 11,99* PLN
Sosnowiec przez Katowice
Ustroń przez Czeski Cieszyn
z: BlaBlaCar
od 4,63* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Sosnowiec → Ustroń
Popularne połączenia z przesiadką Ustroń → Sosnowiec
Popularne połączenia z przesiadką  Sosnowiec → Ustroń

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×