Reklama

Autobus Sosnowiec Busko-Zdrój: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Busko-Zdrój ↔ Sosnowiec
Przewoźnik Hoper
od 9,99* PLN
od 03h 15min
Przewoźnik LL-bus
od 35,00* PLN
od 02h 42min
Przewoźnik MAT-BUS
od 51,00* PLN
od 02h 20min

Autobus Busko-Zdrój Sosnowiec Ceny

Autobus i autokar z Buska-Zdroju do Sosnowca

Jeśli pragniesz udać się w bardzo interesującą podróż, to już teraz skorzystaj z naszej oferty. Nie zwlekaj i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Busko-Zdrój - Sosnowiec. Pierwsze z miast usytuowane w województwie świętokrzyskim i zaliczane jest do jednego z najwspanialszych, polskich uzdrowisk. Sosnowiec z kolei to jedno z najciekawszych miast Śląska, a jego największą atrakcją jest wspaniały Zamek Sielecki. Podróż pomiędzy Buskiem - Zdrojem a Sosnowcem nie będzie daleka, więc przebiegnie szybko, a jej komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu, zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek. Ruszaj w drogę!

Busko-Zdrój to 16-tysięczne miasto położone w Polsce południowej, na terenie województwa świętokrzyskiego. Ze względu na swoją niedaleką odległość od Kielc i Krakowa, stanowi doskonałą bazę wypadową do ich zwiedzania. Samo Busko-Zdrój jest jednym z najpopularniejszych polskich uzdrowisk. Lecznicze właściwości występujących tu wód doceniane były już wieku XIII, a z dobroczynnych kąpieli korzystali tu ponoć sam król Władysław Jagiełło i jego żona Jadwiga. Gdy znajdziesz się już w Busku – Zdroju i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, udaj się w pierwszej kolejności do pięknego Parku Zdrojowego, który stanowi największą atrakcję miasta. Na szczególną uwagę zasługuje usytuowane tutaj Sanatorium Marconi. Tuż obok niego powstała Aleja Gwiazd poświęcona polskim twórcom muzyki klasycznej. Swoje „Słoneczka” posiadają tu m.in. Krzysztof Penderecki, Krzesimir Dębski i Bogusław Kaczyński. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Buska, więc nie zwlekaj ani chwili i przybywaj do tego uroczego miasteczka.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Sosnowcem a Buskiem-Zdrojem.

Sosnowiec to jedno z najciekawszych miast województwa śląskiego. Stosunkowo niedawno, bo jeszcze w I połowie XIX wieku obszar obecnego miasta porastał gęsty las, pełen dzikiej zwierzyny. Jego ucywilizowanie nastąpiło dopiero po odkryciu bogatych złóż węgla kamiennego i doprowadzeniu linii kolejowej, dzięki której – Sosnowiec jako miejsce graniczne dwóch zaborów: rosyjskiego i austriackiego – zyskał na znaczeniu. Miejscowość stała się bardzo atrakcyjnym miejscem inwestowania dla niemieckich przedsiębiorców. To dzięki nim w roku 1902 Sosnowiec uzyskał prawa miejskie. Pamiątką tych nie tak odległych czasów są piękne obiekty rezydencjonalne, których właścicielami byli najwięksi sosnowieccy przedsiębiorcy. Należą do nich m.in. neobarokowy Pałac Heinricha Dietela, Pałac Schönów ze wspaniałym parkiem oraz Nowy Pałac Schöna. Podczas pobytu w Sosnowcu nie możesz pominąć możliwości obejrzenia Zamku Sieleckiego, który stanowi największą atrakcję miasta. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku Sosnowca. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Busko-Zdrój → Sosnowiec
01 cze 09:14
Busko-Zdrój przez Wislica
01 cze 11:56
Sosnowiec przez Dąbrowa Górnicza, Centrum
z: LL-bus
od 35,00* PLN
05 cze 07:50
Busko-Zdrój
05 cze 10:30
Sosnowiec przez Katowice
z: Hoper
od 20,99* PLN
Busko-Zdrój
Sosnowiec przez Katowice
z: Hoper
od 9,99* PLN
Autobus: Sosnowiec → Busko-Zdrój
01 cze 05:31
Sosnowiec przez Dąbrowa Górnicza, Centrum
01 cze 08:07
Busko-Zdrój przez Wislica
z: LL-bus
od 35,00* PLN
01 cze 10:40
Sosnowiec przez Katowice
01 cze 13:55
Busko-Zdrój
z: Hoper
od 17,99* PLN
03 cze 10:25
Sosnowiec przez Katowice
03 cze 13:05
Busko-Zdrój
z: Hoper
od 20,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Busko-Zdrój → Sosnowiec
Popularne połączenia z przesiadką Sosnowiec → Busko-Zdrój
Popularne połączenia z przesiadką  Busko-Zdrój → Sosnowiec

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×