Reklama

Autobus Warszawa Serock: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Serock ↔ Warszawa
Przewoźnik Stalko
od 4,00* PLN
od 00h 40min
Przewoźnik Emex Express
od 5,00* PLN
od 00h 50min
Przewoźnik PKS Polonus
od 5,00* PLN
od 00h 44min

Autobus i autokar z Serocka do Warszawy

Jeśli pragniesz poznać miasta województwa mazowieckiego, a w tym stolicę Polski, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Nie zwlekaj i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Serock - Warszawa. Podróż rozpoczniesz od Serocka, niewielkiej ale bardzo uroczej miejscowości, usytuowanej nad Jeziorem Zegrzyńskim. Następnym etapem podróży będzie Warszawa, stolica i największe miasto w Polsce, które zapewni Ci mnóstwo wspaniałych atrakcji. Twoja podróż nie będzie daleka, więc przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Serock to miasto nad Jeziorem Zegrzyńskim, usytuowane naprzeciw ujścia Bugu do Narwi. Miasto leży w granicach województwa mazowieckiego w odległości 40 km od Warszawy. Serock to miasto o długiej i ciekawej historii. Pierwsza wzmianka o Serocku pochodzi z II połowy XI wieku. Wówczas to na wysokim brzegu Narwi istniała osada, a łatwy dostęp do rzeki determinował działalność ówczesnych mieszkańców. Zajmowali się oni głownie rybołówstwem i flisactwem. Gród zwany był Barbarką i to on wraz z podgrodziem dał początek miastu. W roku 1417 Serock otrzymał chełmskie prawa miejskie, które nadał mu książę Janusz I. Z tego właśnie okresu zachował się średniowieczny układ urbanistyczny miasta w postaci m.in. kwadratowego rynku i kościoła parafialnego. Gdy znajdziesz się już w Serocku i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego koniecznie udaj się na spacer po tym uroczym mieście. W pierwszej kolejności skieruj się w stronę Kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jego fundatorami byli książęta mazowieccy Janusz III i Stanisław. Serock skrywa również mało znaną ciekawostkę. Otóż w roku 1948, podczas swojego pobytu w Polsce, nocował w Serocku sam Pablo Picasso, który podobno tutaj narysował portret pięknej Mercedes, córki hiszpańskiego ministra kultury, który przyczynił się do przyjazdu artysty do Polski. Serock to niezwykle interesujące miasto. Przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Serockiem.

Warszawa to stolica Polski, jej największe miasto i główny ośrodek gospodarczy, kulturalny, edukacyjny i polityczny. To również miasto chętnie odwiedzane przez turystów, chcących poznać jego zabytki i miejsca ważne dla Polaków. Gdy znajdziesz się już w Warszawie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego skieruj swoje pierwsze kroki do Łazienek Królewskich. Twórcą tego niesamowitego zespołu pałacowo-ogrodowego był król Stanisław August Poniatowski, wielki mecenas sztuki, kultury i nauki. Do najbardziej interesujących obiektów, znajdujących się z całym kompleksie Łazienek Królewskich należą m.in. Biały Domek, który był pierwszym wybudowanym tu przez króla Stanisława obiektem, Pałac Na Wodzie, gdzie w okresie letnim organizowane były słynne „obiady czwartkowe” oraz Pałac Myślewicki. Przebywając w Łazienkach Królewskich nie możesz ominąć również Starej i Nowej Pomarańczarni, które służyły do przechowywania m.in. drzewek pomarańczy, które latem zdobiły alejki parkowe Łazienek. Jak widzisz na zwiedzanie Łazienek Królewskich w Warszawie warto zarezerwować nieco więcej czasu, gdyż jest to miejsce piękne, stworzone z wielkim rozmachem i dbałością o szczegóły. To tylko jedna z propozycji spędzenia wolnego czasu w Warszawie. Stolica serdecznie zaprasza!

Autobus: Serock → Warszawa
05 gru 06:23
Serock przez Emilianów
05 gru 06:41
Warszawa, Varsó
z: Zak Express
od 16,00* PLN
Serock przez Legionowo
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Stalko
od 4,00* PLN
Serock przez Zegrze Południowe
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Emex Express
od 5,00* PLN
Autobus: Warszawa → Serock
04 gru 06:20
Warszawa, Przystanek autobusowy, Bonifraterska 01
04 gru 06:47
Serock przez Legionowo
z: Stalko
od 4,00* PLN
04 gru 10:30
Warszawa, Varsó
04 gru 10:48
Serock przez Emilianów
z: Zak Express
od 16,00* PLN
05 gru 06:20
Warszawa, Przystanek autobusowy, Bonifraterska 01
05 gru 06:47
Serock przez Legionowo
z: Stalko
od 4,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×