Reklama

Autobus Władysławowo Reda: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Reda ↔ Władysławowo
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Reda ↔ Władysławowo. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Redy do Władysławowa

Jeśli pragniesz poznać miasta Polski północnej i województwa pomorskiego, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Reda - Władysławowo. Reda to urokliwe miasto, tworzące tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie. Miasto szczyci się długą historią, wspaniałymi zabytkami oraz uroczą okolicą. Władysławowo to miasto o bardzo bogatej ofercie turystycznej, w którym masz okazję zażyć kąpieli morskich i słonecznych. Będziesz zauroczony atmosferą panującą w Redzie i we Władysławowie. Ponieważ oba miasta dzieli nieduża odległość, to Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Reda to miasto w Polsce północnej, w województwie pomorskim, położone nad rzeką o tej samej nazwie. Reda jest jednym z miast – obok Wejherowa i Rumii – tworzących tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie. Pierwsza pisemna wzmianka o Redzie pochodzi z roku 1357 i potwierdza istnienie na terenie dzisiejszego miasta osady o nazwie Grężlewo. W następnych latach osada wielokrotnie zmieniała nazwę i dopiero od roku 1500 nazwana została Redą. Na przestrzeni dziejów Reda należała do Pomorza Gdańskiego, znajdującego się pod panowaniem Krzyżaków, po I rozbiorze Polski znalazła się w granicach monarchii pruskiej, od roku 1920 wchodziła w skład państwa polskiego, aż do roku 1939, w którym to zajęta została przez Niemcy. Do Polski powróciła dopiero w roku 1945. Tak długa historia miasta zachęca do jego odwiedzenia. Gdy przybędziesz do Redy i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na spacer po mieście. Warto odwiedzić kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który wzniesiony został na początku XX wieku i stanowi najwspanialszy zabytek w mieście. Jeśli zapragniesz obejrzeć Redę i jej najbliższą okolicę z lotu ptaka, skieruj się na ulicę Jara, przy której znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na Mierzeję Helską i Zatokę Pucką. Przekonasz się jak urokliwym miastem jest Reda. Miasto serdecznie zaprasza.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Władysławowem a Redą.

Władysławowo to miasto w Polsce północnej, usytuowane na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Początków dzisiejszego Władysławowa należy doszukiwać się w wieku XVII, kiedy to na skutek zagrożenia ze strony Szwecji, król Polski Władysław IV nakazał w roku 1635 budowę fortu wojennego. Twierdza została wybudowana w niedalekiej odległości od wsi o nazwie Wielka Wieś i otrzymała nazwę „Władysławowo”, pochodzącą od imienia króla. Nazwę tę nadano późniejszemu miastu, które powstało z połączenia Wielkiej Wsi i osady o nazwie Hallerewo. Dzisiejsze Władysławowo to miasto z silnie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Funkcjonuje tutaj 5 kąpielisk nadmorskich, port morski pełniący również funkcję pasażerską a miasto oferuje bogatą bazę noclegową. Po przybyciu do Władysławowa autobusem jednej z linii dalekobieżnych, warto udać się jednak na spacer po mieście. Pierwsze kroki skieruj w stronę domu gen. Hallera, który stanowi obecnie Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy. Popularna Hallerówka jest domkiem wybudowanym w roku 1922, w którym w okresie letnim zamieszkiwał generał wraz z rodziną. Obiektem wartym obejrzenia we Władysławowie jest również Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wzniesiony na początku XX wieku. To jedynie kilka spośród wielu obiektów, które należy zobaczyć podczas pobytu we Władysławowie.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×