Reklama

Autobus Warszawa Pisz: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Pisz ↔ Warszawa
Przewoźnik PKS Polonus
od 35,00* PLN
od 03h 53min
Przewoźnik Stalko
od 36,00* PLN
od 03h 32min

Autobus Pisz Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Pisza do Warszawy

Jeśli pragniesz poznać różnorodność charakteryzującą polskie miasta to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Pisz – Warszawa. Pisz to niewielkie miasto na Pojezierzu Mazurskim o ogromnych walorach krajobrazowych. Warszawa z kolei, jak przystało na stolicę Polski i jej największe miasto, zapewni Ci niezliczoną ilość atrakcji. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania następnych wycieczek, dzięki którym poznasz Polskę.

Pisz to niewielkie, bo niespełna 20 tysięczne miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Położone jest w południowo-wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorem Roś i rzeką Pisą. Pierwsze wzmianki o terenach dzisiejszego miasta sięgają wieku XIII, a pierwotna nazwa miasta, brzmiąca po mazursku Jańsbork wywodziła się od XIV-to wiecznego zamku krzyżackiego. Pomimo swej długiej historii na terenie dzisiejszego miasta znajdziesz tylko kilka zabytkowych budowli, sięgających odległych czasów. Większość uległa zniszczeniu na skutek wojen i pożarów, a ostateczny niszczycielski cios miastu zadali sowieccy żołnierze w roku 1945, którzy zniszczyli aż 70% jego zabudowy. Kiedy jednak przybędziesz do Pisza autobusem dalekobieżnym i opuścisz jego pokład udaj się koniecznie do Muzeum Ziemi Piskiej, które zlokalizowane jest w neogotyckim Ratuszu z 1900 roku. Koniecznie musisz zobaczyć również Kościół św. Jana Chrzciciela, którego wieża pochodzi aż z roku 1694 oraz miejską zabudowę mieszkalną, która zachowała się w postaci nielicznych domów. Jeśli zapragniesz urozmaicić swój pobyt udaj się na spływ Pisą, podczas którego będziesz mógł podziwiać przepiękne krajobrazy, otaczające to wyjątkowe miasto.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Piszem a Warszawą.

Warszawa położona jest nad Wisłą w centralnej części Polski, w województwie mazowieckim. Pomimo, że za stolicę Polski uważana jest od końca XVI wieku, kiedy to król wraz z dworem przeniósł się do Warszawy, to ukonstytuowanie jej stołeczności miało miejsce dopiero w roku 1952. Wówczas to w Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oficjalnie nazwana została stolicą Polski. Dzisiejsza Warszawa jest głównym centrum administracyjnym, gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym kraju. Gdy przybędziesz do stolicy autobusem dalekobieżnym i opuścisz jego pokład koniecznie udaj się na Zamek Królewski, który jest jednym z warszawskich zabytków, zrekonstruowanych po zniszczeniach II wojny światowej. Przed zamkiem Twoją uwagę zwróci jeden z symboli Warszawy – kolumna Zygmunta III Wazy, która została postawiona w roku 1644. Wartymi obejrzenia są również usytuowane w obrębie Placu Zamkowego kamienice z okresu XVI i XVIII wieku, wśród których na szczególne uznanie zasługuje tzw. zespół czterech kamienic. Z Placu Zamkowego dzieli Cię parę kroków od Starówki, na Rynku której przywita Cię warszawska Syrenka. Warszawa zaprasza!

Autobus: Pisz → Warszawa
09 kwi 14:00
Pisz
09 kwi 16:50
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
Pisz
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 30,00* PLN
Autobus: Warszawa → Pisz
07 kwi 04:10
Warszawa
07 kwi 07:00
Pisz
z: BlaBlaCar
od 39,00* PLN
08 kwi 07:35
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
08 kwi 11:07
Pisz, ul. Klementowskiego
z: Stalko
od 36,00* PLN
10 kwi 07:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
10 kwi 10:53
Pisz, ul. Klementowskiego
z: PKS Polonus
od 35,00* PLN
11 kwi 07:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
11 kwi 10:53
Pisz, ul. Klementowskiego
z: PKS Polonus
od 35,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×