Reklama

Autobus Warszawa Ożarów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Ożarów ↔ Warszawa
Przewoźnik Poltrans
od 35,00* PLN
od 03h 10min

Autobus Ożarów Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Ożarowa do Warszawy

Jeśli pragniesz odwiedzić miasta, usytuowane w różnych regionach Polski, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Ożarów – Warszawa. Pierwsze z miast położone jest w pięknym województwie świętokrzyskim. W Ożarowie znajdziesz ślady jego dawnej historii w postaci pięknych zabytków. Warszawa z kolei zauroczy Cię wielkomiejską atmosferą i ilością wspaniałych miejsc, z których rozpościera się wspaniały widok na różne jej zakątki. Twoja podróż przebiegnie szybko. Jej dodatkowym atutem będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Ożarów usytuowany jest we wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Miasto szczyci się długą i ciekawą historią, sięgającą roku 1569. Założycielem Ożarowa był Józef Ożarowski, a nadanie praw miejskich nastąpiło na podstawie decyzji króla Zygmunta Augusta. Głównym czynnikiem, który wpłynął na szybki rozwój miasta, było jego położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych. Pod koniec XIX wieku Ożarów utracił prawa miejskie, a ich odzyskanie nastąpiło ponownie dopiero w roku 1988. Gdy przybędziesz do Ożarowa i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na spacer po tym niezwykle ciekawym mieście. Wśród zabytków na szczególna uwagę zasługuje kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa. Jest to obiekt, który został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku na miejscu dawnego kościoła drewnianego. Obok niego znajduje się drewniana dzwonnica. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu w Ożarowie jest cmentarz żydowski, na którym zachowało się około 20 macew w nienaruszonym stanie. Ożarów to bardzo ciekawe miasto, które oczaruje Cię swoją atmosferą.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Ożarowem.

Warszawa jako stolica Polski i jej największe miasto posiada w swojej ofercie liczne placówki kulturalne, muzealne i obiekty zabytkowe. Warto więc jeszcze przed przybyciem do Warszawy i opuszczeniem pokładu autobusu dalekobieżnego, sporządzić plan zwiedzania miasta. Jeśli w pierwszej kolejności zapragniesz obejrzeć Warszawę z lotu ptaka, to możesz uczynić to udając się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 30. piętrze znajduje się jeden z tarasów widokowych Warszawy. Kolejnym jest dzwonnica kościoła św. Anny, z której rozpościera się jeden z piękniejszych, wręcz zapierających dech w piersiach widoków na Starówkę i prawobrzeżną część miasta. Ciekawym miejscem, z którego widoczna jest niemalże cała Warszawa jest Kopiec Powstania Warszawskiego. Został on usypany z gruzów zniszczonej w czasie wojny Warszawy. Na jego szczycie umieszczono pomnik Polski Walczącej, do którego dotrzesz po pokonaniu 400 stopni schodów. Warto to jednak uczynić, gdyż widok miasta z tej perspektywy na długo pozostanie w Twojej pamięci. Warszawa serdecznie zaprasza! To miasto, w którym nie sposób się nudzić. Przybywaj!

Autobus: Ożarów → Warszawa
07 kwi 09:10
Ożarów
07 kwi 12:20
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Poltrans
od 35,00* PLN
08 kwi 09:10
Ożarów
08 kwi 12:20
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Poltrans
od 35,00* PLN
Ożarów
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Poltrans
od 35,00* PLN
Autobus: Warszawa → Ożarów
07 kwi 20:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
07 kwi 23:05
Ożarów
z: Poltrans
od 35,00* PLN
08 kwi 20:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
08 kwi 23:05
Ożarów
z: Poltrans
od 35,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Ożarów → Warszawa
Popularne połączenia z przesiadką  Ożarów → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×