Reklama

Autobus Warszawa Nysa, Polska: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Nysa, Polska ↔ Warszawa
Przewoźnik FlixBus
od 59,98* PLN
od 10h 50min

Autobus Nysa, Polska Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Nysy do Warszawy

Jeśli pragniesz zwiedzić ciekawe miasta, usytuowane w różnych regionach Polski, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Nysa - Warszawa. Pierwsze z miast położone jest w województwie opolskim i jest jednym z najstarszych śląskich miast, zwanym kiedyś „Śląskim Rzymem”. Nysa zauroczy Cię zarówno swoimi zabytkami jak i wspaniała atmosferą. W Warszawie będziesz mógł podziwiać obecną siedzibę Prezydenta oraz wiele innych pałaców, które powstały w mieście z inicjatywy najznamienitszych, polskich rodów. Ta podróż dostarczy Ci wspaniałych wrażeń. Przebiegnie szybko w bardzo komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu, która skłoni Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Nysa to miasto w południowo-zachodniej Polsce, położone nad Jeziorem Nyskim i Nysą Kłodzką, w województwie opolskim. Nysa jest jednym z najstarszych śląskich miast. Nadanie Nysie praw miejskich na prawie flamandzkim miało miejsce już w roku 1223. Na początku wieku XIV Nysa została mianowana stolicą Księstwa Nyskiego. Do szybkiego rozwoju miasta przyczyniło się jego dogodne usytuowanie na skrzyżowaniu szlaków handlowych, biegnących z Pragi i Kłodzka do Opola i dalej do Krakowa. Nysa znana była z organizowanych targów, na które dwa razy w roku przybywali kupcy z Austrii, Czech, Węgier i Moraw. Wiek XVI to dla Nysy tzw. „złoty” okres rozwoju. Miasto stało się wówczas siedzibą biskupów wrocławskich i otrzymało miano „Śląskiego Rzymu”, również dzięki licznym obiektom sakralnym, które znajdowały się w mieście, a które można podziwiać również obecnie. Dlatego po przybyciu do Nysy i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na spacer po mieście. Rozpocznij go od obejrzenia najcenniejszego zabytku miasta czyli Bazyliki pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy. Innymi, sakralnymi obiektami zabytkowymi w Nysie są m.in. kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Kościół Jerozolimski pod wezwaniem św. Krzyża oraz Kościół cmentarny pod wezwaniem św. Rocha i św. Sebastiana. Nysa to jednak nie tylko obiekty sakralne. Podczas pobytu w mieście warto udać się na Rynek, gdzie znajduje się Fontanna Trytona oraz piękne, zabytkowe kamieniczki. Nysa serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Nysą.

Warszawa jest największym miastem w Polsce, pełniącym rolę jej stolicy i ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego, edukacyjnego i politycznego. Miasto położone jest w Polsce centralnej, nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. Chociaż ślady pierwszego osadnictwa na terenie miasta sięgają wieku X, a pierwszy gród będący rezydencją książąt mazowieckich powstał tu w wieku XIII, to okres wzrostu znaczenia Warszawy datowany jest na wiek XVI. Wówczas to król Zygmunt III Waza przeniósł rezydencję królewską z Krakowa do Warszawy, a miasto stało się nieformalną stolicą państwa. Powstawały nowe zamki i pałace, gdyż każdy ród, dbający o swoje wpływy pragnął posiadać rezydencję w Warszawie. Pomimo, iż większość z tych wspaniałych budowli uległo zniszczeniu podczas II wojny światowej, to dzięki odbudowie i ich rekonstrukcji można je podziwiać również obecnie. Najwspanialszą rezydencją jest obecny Pałac Prezydencki, którego budowa rozpoczęła się roku 1643 z inicjatywy Stanisława Koniecpolskiego, hetmana wielkiego koronnego. Budowa nie została zakończona, a budynek stał się własnością rodu Lubomirskich, a następnie Radziwiłłów. Kolejnymi wspaniałymi pałacami, które warto zobaczyć podczas pobytu w Warszawie jest Pałac Ostrogskich, Pałac Krasińskich i oczywiście Pałac w Wilanowie. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków Warszawy więc kup przewodnik i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do miasta, udaj się na jego zwiedzanie. Masz tyle do zobaczenia!

Autobus: Nysa, Polska → Warszawa
07 lip 19:00
Nysa, Polska
07 lip 23:50
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 60,00* PLN
07 lip 19:00
Nysa, Polska
07 lip 23:50
Warszawa przez Piastów
z: BlaBlaCar
od 60,00* PLN
10 lip 19:40
Nysa, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, Nysa
11 lip 06:30
Warszawa, Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska
z: FlixBus
od 59,98* PLN
13 lip 19:40
Nysa, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, Nysa
14 lip 06:30
Warszawa, Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska
z: FlixBus
od 65,98* PLN
Autobus: Warszawa → Nysa, Polska
10 lip 07:10
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
10 lip 19:35
Nysa, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, Nysa
z: FlixBus
od 92,98* PLN
10 lip 13:30
Warszawa
10 lip 19:00
Nysa, Polska
z: BlaBlaCar
od 60,00* PLN
11 lip 07:10
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
11 lip 19:35
Nysa, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, Nysa
z: FlixBus
od 92,98* PLN
11 lip 13:40
Warszawa
11 lip 19:30
Nysa, Polska
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Nysa, Polska → Warszawa
Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Nysa, Polska
Popularne połączenia z przesiadką  Nysa, Polska → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×