Reklama

Autobus Warszawa Mszczonów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Mszczonów ↔ Warszawa
Przewoźnik Pol Regio
od 9,50* PLN
od 00h 22min
Przewoźnik Lodzka Kolej Aglomeracyjna
od 27,90* PLN
od 01h 52min

Autobus Mszczonów Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Mszczonowa do Warszawy

Jeśli pragniesz poznać miasta województwa mazowieckiego, to już teraz dokonaj rezerwacji biletu i wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Mszczonów – Warszawa. Pierwsze z miast zachwyci Cię swoją niepowtarzalną atmosferą, a warszawskie pałace na długo pozostaną w Twojej pamięci. Podróż pomiędzy Mszczonowem a Warszawą przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Mszczonów jest 6-tysięcznym miastem położonym w środkowo-wschodniej Polsce, nad rzeką Okrzeszą, w województwie mazowieckim. Pierwsza, pisemna wzmianka o mieście pochodzi z I połowy XIII wieku. Pomimo braku zachowania się dokumentu lokacyjnego Mszczonowa, zakłada się, iż prawa miejskie otrzymał on przed rokiem 1377, dzięki decyzji księcia mazowieckiego, Ziemowita III. W owym czasie na terenie dzisiejszego miasta znajdował się dwór myśliwski, a miasto stanowiło własność książęcą. Gdy znajdziesz się już w Mszczonowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na krótki spacer po mieście. Wartym obejrzenia jest Kościół Świętego Jana Chrzciciela, którego budowa datowana jest na II połowę XIX wieku. Kolejnym obiektem, który wzbudzi Twój podziw będzie uroczy Dworek państwa Czarneckich, który powstał w XIX wieku i zwany jest Kaflarnią. W Mszczonowie znajduje się również zabytkowy cmentarz żydowski, pochodzący z końca XVIII wieku. Zachowało się tutaj kilkadziesiąt macew oraz ohel, czyli żydowski grobowiec. Przekonaj się, że Mszczonów to bardzo ciekawe miasto. Serdecznie zapraszamy!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Mszczonowem.

Warszawa jest stolicą Polski i jej największym miastem, liczącym prawie 2 miliony mieszkańców. Położona jest w środkowo-wschodniej części kraju, nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. Historia Warszawy sięga wieku IX, jednak nadanie jej funkcji stolicy miało miejsce dopiero pod koniec XVI wieku. Wpłynęło to na szczególnie ożywiony rozwój architektoniczny miasta. Przeniesienie do Warszawy dworu królewskiego i najważniejszych urzędów spowodowało, iż każdy z dbających o swe wpływy pragnął posiadać tu swoją rezydencję. Dzięki temu w mieście znajduje się wiele wspaniałych pałaców, które warto zobaczyć. Do najpiękniejszych zaliczyć należy m.in.: Zamek Ostrogskich, Pałac Prezydencki, Pałac Kazimierzowski, Pałac na Wodzie, Belweder, Pałac Staszica oraz oczywiście Pałac w Wilanowie. Ten ostatni wzniesiony został dla króla Jana III Sobieskiego oraz Marii Kazimiery i jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków stolicy. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Warszawy, więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie miasta. Warszawa serdecznie zaprasza!

Autobus: Mszczonów → Warszawa
11 sie 06:10
Mszczonów
11 sie 06:40
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 5,00* PLN
11 sie 08:32
Mszczonów przez Żyrardów
11 sie 08:54
Warszawa
z: Pol Regio
od 9,50* PLN
12 sie 08:32
Mszczonów przez Żyrardów
12 sie 08:54
Warszawa
z: Pol Regio
od 9,50* PLN
13 sie 08:32
Mszczonów przez Żyrardów
13 sie 08:54
Warszawa
z: Pol Regio
od 9,50* PLN
14 sie 19:00
Mszczonów
14 sie 19:30
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 10,00* PLN
Autobus: Warszawa → Mszczonów
11 sie 07:45
Warszawa
11 sie 08:07
Mszczonów przez Żyrardów
z: Pol Regio
od 9,50* PLN
12 sie 08:35
Warszawa
12 sie 08:57
Mszczonów przez Żyrardów
z: Pol Regio
od 9,50* PLN
13 sie 07:45
Warszawa
13 sie 08:07
Mszczonów przez Żyrardów
z: Pol Regio
od 9,50* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×