Reklama

Autobus Warszawa Mikołajki: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Mikołajki ↔ Warszawa
Przewoźnik PKS Polonus
od 29,00* PLN
od 04h 45min
Przewoźnik Agawa Bus
od 48,00* PLN
od 04h 15min

Autobus Mikołajki Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Mikołajek do Warszawy

Jeśli pragniesz odbyć interesującą podróż do miast, usytuowanych w różnych województwach, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Mikołajki – Warszawa. Mikołajki to znana miejscowość wypoczynkowa na Mazurach, okrzyknięta mianem żeglarskiej stolicy Polski. Warszawa to miasto, które zapewni Ci moc atrakcji, wśród których na szczególną uwagę zasługują zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych zabytki. Twoja podróż przebiegnie szybko, w bardzo komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu, która wprawi Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Mikołajki to znana miejscowość na Mazurach, położona w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Na początku wieku XVI w Mikołajkach powstał pierwszy most, przy którym wzniesiono dwie karczmy, a głównym zajęciem mieszkańców było flisactwo, wyrąb drewna i tkactwo. Mikołajki otrzymały prawa miejskie w roku 1726, za czasów panowania króla pruskiego Fryderyka I Wilhelma. Znaczne ożywienie miasta nastąpiło w momencie uruchomienia stałej żeglugi na Mazurach z początkiem wieku XIX. Od roku 1920 Mikołajki stały się bardzo popularną miejscowością turystyczną i wypoczynkową. Tak pozostało do dzisiaj. Gdy przybędziesz do Mikołajek autobusem dalekobieżnym udaj się na przystań Żeglugi Mazurskiej, gdyż Mikołajki ze względu na atrakcyjne położenie nad jeziorami, okrzyknięte zostały żeglarską stolicą Polski. Do miasta ściągają bowiem przede wszystkim amatorzy sportów wodnych i żeglarstwa. Będąc w Mikołajkach należy koniecznie udać się na spacer po mieście, podczas którego wartymi obejrzenia są zabytkowe obiekty, do których zaliczyć należy Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy, Kościół Matki Bożej Różańcowej oraz cmentarz żydowski z 1881 roku. Mikołajki serdecznie zapraszają.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Mikołajkami.

Warszawa to stolica Polski, miasto usytuowane nad Wisłą w centralnej Polsce. Pełniąc funkcję stolicy i będąc największym miastem w kraju, Warszawa odgrywa rolę ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego, edukacyjnego i turystycznego. Pomimo, iż miasto poniosło ogromne straty podczas ostatniej wojny, to większość jego zabytków została odbudowana, stanowiąc dzisiaj jedną z największych atrakcji miasta. Do najbardziej znanych obiektów stolicy należą m.in. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Starówka, Pałac Prezydencki i Wilanów. Po obejrzeniu wszystkich sztandarowych zabytków Warszawy, warto skierować uwagę również na te o mniejszej popularności. Dlatego gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego odwiedź również Barbakan, który usytuowany jest na Starym Mieście. Ciekawostką jest, iż do rekonstrukcji tej budowli użyto gotyckich cegieł z rozebranych kamienic w Nysie i Wrocławiu, a odbudowa miała miejsce w oparciu o ryciny, pochodzące z XVII wieku. Warto przyjrzeć się również Arkadom Kubickiego, do rekonstrukcji których przystąpiono dopiero w 1995 roku. Dzisiaj stanowią one miejsce wystaw, koncertów i przedstawień. Warszawa serdecznie zaprasza!

Autobus: Mikołajki → Warszawa
18 lis 10:00
Mikołajki przez Mrągowo
18 lis 13:20
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 24,00* PLN
18 lis 10:00
Mikołajki przez Mrągowo
18 lis 13:20
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 24,00* PLN
18 lis 15:00
Mikołajki
18 lis 19:45
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: PKS Polonus
od 29,00* PLN
20 lis 15:00
Mikołajki
20 lis 19:45
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: PKS Polonus
od 29,00* PLN
22 lis 15:00
Mikołajki
22 lis 19:45
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: PKS Polonus
od 29,00* PLN
Autobus: Warszawa → Mikołajki
18 lis 15:25
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
18 lis 19:40
Mikołajki
z: Agawa Bus
od 48,00* PLN
19 lis 07:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
19 lis 11:45
Mikołajki
z: PKS Polonus
od 29,00* PLN
20 lis 07:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
20 lis 11:45
Mikołajki
z: PKS Polonus
od 29,00* PLN
21 lis 17:00
Warszawa
21 lis 21:20
Mikołajki
z: BlaBlaCar
od 26,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Mikołajki → Warszawa
Popularne połączenia z przesiadką  Mikołajki → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×