Reklama

Autobus Warszawa Malbork: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Malbork ↔ Warszawa
Przewoźnik PKP Intercity
od 52,20* PLN
od 02h 58min
Przewoźnik PKS Elblag
od 80,99* PLN
od 10h 35min

Autobus Malbork Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Malborka do Warszawy

Zrób wreszcie coś dla siebie i już dziś zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny na trasie Malbork - Warszawa. W Malborku będziesz miał niepowtarzalną okazję ujrzenia monumentalnego zamku krzyżackiego, który uznany został za pomnik historii. Oczaruje Cię zarówno jego architektura, jak i niebywała powierzchnia, którą zajmuje. W Warszawie będziesz mógł podziwiać piękne pałace i miejsca związane z historią Polski. Trasę między tymi miastami pokonasz bardzo szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu od początku wprawią Cię w dobry nastrój. Weź w rękę przewodnik i ruszaj w drogę!

Malbork to miasto w północnej Polsce, położone nad Nogatem w województwie pomorskim. Miasto kojarzone jest przede wszystkim z monumentalnym zamkiem krzyżackim, wznoszącym się na wysoczyźnie górującej nad rzeką. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1280, a zamek był największą warownią średniowiecznej Europy. Do dzisiaj uznawany jest za największy na świecie zamek pod względem powierzchni. Przez okres 150 lat zamek był siedzibą wielkiego mistrza i najwyższych władz krzyżackich, stanowiąc stolicę Państwa Zakonnego. Był również rezydencją królów polskich i cesarzy niemieckich. Obecnie uznawany jest za pomnik historii, a od roku 1997 stanowi jeden z obiektów, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamek w Malborku koniecznie trzeba zobaczyć. Pamiętaj jednak, iż Malbork to nie tylko zamek, dlatego po przybyciu do miasta i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na krótki spacer po samym mieście. Wartymi obejrzenia są m.in. Ratusz z XIV wieku oraz pozostałości murów obronnych z basztami oraz Bramą św. Ducha i Bramą Mariacką. Malbork to niezwykle piękne miasto, które warto odwiedzić.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Malborkiem a Warszawą.

Warszawa to stolica Polski. Miasto usytuowane jest w środkowej części Polski nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. W okresie istnienia Rzeczpospolitej Obojga Narodów Warszawa stała głównym łącznikiem pomiędzy Krakowem, a Wilnem, dwoma głównymi ośrodkami Polski i Litwy. Było to jednym z powodów, dla którego król Zygmunt III Waza zdecydował się na przeniesienie swojej królewskiej rezydencji do Warszawy. Pod koniec XVI wieku rozbudowie uległ Zamek Królewski, gdyż wraz z królem swoje siedziby znalazły tu również ważne urzędy centralne. Za czasów panowania króla Jana III Sobieskiego Warszawa stała się ważnym, europejskim centrum artystycznym. W tym właśnie okresie w mieście wzniesiono wiele wspaniałych obiektów, w tym między innymi Pałac w Wilanowie. Gdy znajdziesz się już w stolicy i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się do tej wspaniałej rezydencji, która wybudowana została pod koniec XVII wieku. Pomimo wojen pałac wraz z otaczającym go parkiem i zabudowaniami zachował niezmienioną formę architektoniczną. W Warszawie znajdziesz jeszcze wiele miejsc, związanych z Janem III Sobieskim. Jednym z nich jest Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Świętego Krzyża, w której król zawierzył siebie i losy Ojczyzny przed wyprawą na Wiedeń. Nie sposób wymienić tu wszystkich miejsc wartych obejrzenia w Warszawie. Kup przewodnik i przybywaj!

Autobus: Malbork → Warszawa
31 mar 06:35
Malbork
31 mar 17:10
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: PKS Elblag
od 80,99* PLN
31 mar 06:50
Malbork przez Sztum
31 mar 17:10
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: PKS Elblag
od 80,99* PLN
31 mar 10:18
Malbork
31 mar 13:15
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
z: PKP Intercity
od 58,00* PLN
Autobus: Warszawa → Malbork
01 kwi 08:40
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
01 kwi 11:38
Malbork
z: PKP Intercity
od 52,20* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Malbork
Popularne połączenia z przesiadką  Malbork → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×