Reklama

Autobus Tarnów Lwów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Lwów ↔ Tarnów
Przewoźnik Nikolo
od 4,30* zł
Przewoźnik Nikolo
od 4,30* zł
Przewoźnik Nikolo
od 4,30* zł

Autobus i autokar z Lwowa do Tarnowa

Jeśli jesteś gotów na odbycie niezwykle ciekawej podróży, którą będziesz naprawdę oczarowany, już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Lwów-Tarnów. Dzięki niej poznasz dwa niezwykłe miasta. Pierwsze, położone na Ukrainie, jednak historycznie mocno związane z Polską, drugie zwane „perłą polskiego renesansu”. Zarówno Lwów jak i Tarnów odkryją przed Tobą nie tylko wspaniałe zabytki ale również niezwykłe miejsca warte zobaczenia. Twoja podróż przebiegnie w komfortowych warunkach, a niska cena biletu i niezwykle szybko pokonana trasa skłonią Cię do planowania następnych wycieczek.

Lwów to miasto na Ukrainie, położone nad rzeką Pełtwią w odległości 70 km od granicy polsko-ukraińskiej. Jest siódmym miastem na Ukrainie pod względem ilości mieszkańców. Lwów założony został około 1250 roku przez króla Daniela I Halickiego, który na cześć swojego syna – Lwa – nadał nazwę miastu. Do wybuchu II wojny światowej cechą charakterystyczną Lwowa była jego wielokulturowość. Miasto zamieszkiwali bowiem Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Ormianie, Niemcy, Czesi, Rosjanie. Ta cecha Lwowa na stałe pozostawiła ślady, do dzisiaj widoczne w zarówno w architekturze jak i samym charakterze miasta. Gdy znajdziesz się już we Lwowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, swoje pierwsze kroki skieruj na Stare Miasto, które w roku 1998 wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To tutaj znajdują się zabytki, które koniecznie musisz zobaczyć, z więc się m.in. gotycka Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Sobór Św. Jura, Cerkiew Wołoska, Kościoły Dominikanów i Jezuitów, Rynek, Ratusz, Kopiec Unii Lubelskiej oraz Cmentarz Łyczakowski. To tylko kilka z nielicznych miejsc, dla których Lwów jest jednym z tych miast, które koniecznie warto odwiedzić!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tarnowem a Lwowem.

Tarnów to miasto położone w południowej Polsce przy ujściu rzeki Białej do Dunajca. Początki Tarnowa sięgają aż do czasów średniowiecza, kiedy to w IX wieku na Górze św. Marcina powstał gród słowiański, otoczony wysokimi wałami. Ciekawostką jest, iż przez wieki Tarnów był miastem prywatnym, będącym w posiadaniu m.in. rodów Tarnowskich, Ostrogskich i Sanguszków. Gdy przybędziesz do miasta autobusem dalekobieżnym skieruj się w stronę tarnowskiej starówki, dzięki której miasto zwane jest „perłą polskiego renesansu”. Rynek, który został wytyczony w momencie lokacji miasta w 1330 roku, otoczony jest pięknymi kamienicami, pochodzącymi z okresu XVI-XVIII wieku. Nad tarnowskim Rynkiem góruje jednak Ratusz, który zaliczany jest do jednego z najwspanialszych tego typu obiektów w Polsce. Początki Ratusza sięgają wieku XV, a jego historia związana jest z wieloma pożarami, w czasie których ulegał zniszczeniom. Dzisiaj, dzięki wielu letnim remontom, zaprasza do swoich wnętrz, z których wiele zostało zaadoptowanych na cele muzealne. Gdy poczujesz się zmęczony, Tarnów oferuje liczne kawiarnie i puby, w których nabierzesz sił do dalszego spaceru po tym niezwykłym mieście.

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×