Reklama

Autobus Warszawa Łuków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Łuków ↔ Warszawa
Przewoźnik Halo Bus
od 4,49* zł

Autobus i autokar z Łukowa do Warszawy

Jeśli pragniesz zrobić coś niezwykle interesującego i zapoznać się z różnorodnością polskich miast już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Łuków - Warszawa. Łuków to urocze miasto w województwie lubelskim, które zachwyci Cię swoją cudowną atmosferą. Warszawa z kolei, jako stolica Polski oraz największe polskie miasto nie pozwoli Ci się nudzić, oferując całą gamę atrakcji. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania następnych wycieczek.

Łuków to miasto położone w pięknym województwie lubelskim. Jest miastem o burzliwej historii. Wielokrotnie niszczone było nie tylko przez Prusów, Tatarów i Litwinów ale również na skutek licznych pożarów. Względną stabilizację Łuków osiągnął w XIV i XV wieku, kiedy to najpierw król Kazimierz Wielki nadał mu prawa wolnego miasta, a następnie król Władysław Jagiełło w roku 1403 wydał zgodę na lokację miasta na prawie magdeburskim. Swój największy rozkwit Łuków przeżywał w XVI i XVII wieku, kiedy to miasto słynęło z produkcji sukna i odbywających się na jego terenie targów. Łuków to również miasto o bogatych tradycjach edukacyjnych, sięgających wieku XVIII. Wówczas to zakon Pijarów założył tu kolegium, które słynęło z wysokiego poziomu nauczania. Gdy przybędziesz do Łukowa autobusem dalekobieżnym udaj się na spacer po mieście, w trakcie którego koniecznie musisz zobaczyć m.in. zespół klasztorny pijarów z XVIII i XIX wieku, zespół klasztorny Bernardynów z 2 połowy XVII wieku oraz cmentarz św. Rocha. Łuków oczekuje na Twoje przybycie!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Łukowem.

Warszawa to miasto położone w centralnej Polsce nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. Jest największym polskim miastem, będącym zarazem jego stolicą i głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym edukacyjnym i politycznym. Gdy przybędziesz do miasta autobusem dalekobieżnym i opuścisz jego pokład udaj do miejsc, gdzie swoje siedziby mają m.in. Prezydent, Sejm, Senat i Rada Ministrów. Będziesz mógł osobiście zobaczyć obiekty, znane Ci dotychczas wyłącznie z przekazów medialnych. Pałac Prezydencki usytuowany jest na Krakowskim Przedmieściu. Jest on największym pałacem w Warszawie, składającym się z czterokondygnacyjnego budynku głównego o dwóch, dwukondygnacyjnych skrzydeł bocznych. Z pewnością będziesz zachwycony jego monumentalnym wyglądem tego gmachu. Będąc na Krakowskim Przedmieściu będziesz miał okazję zobaczyć również inne zabytkowe budynki takie jak Pałac Czapskich, Bazylikę św. Krzyża, Bramę Główną Uniwersytetu Warszawskiego czy Kościół św. Anny. Chcąc obejrzeć siedziby Sejmu i Senatu musisz udać się na ulicę Wiejską, gdzie znajduje się cały kompleks budynków, w których rezydują te najwyższe organy państwowe. To będzie dla Ciebie bardzo ciekawe doświadczenie.

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×