Reklama

Autobus Zabrze Lublin: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Lublin ↔ Zabrze
Przewoźnik PKP Intercity
od 66,00* PLN
od 05h 30min

Autobus i autokar z Lublina do Zabrza

Jeśli pragniesz poznać różnorodność polskich miast, to wybierz się razem z nami w interesującą podróż autobusem dalekobieżnym. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji biletu a pokonanie trasy Lublin – Zabrze będzie już tylko formalnością. Dzięki komfortowym warunkom panującym na pokładzie autobusu Twoja podróż przebiegnie szybko, a niska cena biletu będzie jej dodatkowym atutem. Lublin zachwyci Cię wspaniałymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą, a w Zabrzu będziesz miał okazję obejrzeć XIX-wieczne warunki pracy górników. To będzie fascynująca wycieczka! Ruszaj w drogę!

Lublin to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Z roku na rok przyciąga ono coraz to większe rzesze turystów. Jego ogromnym atutem jest ponad 700-letnia historia, której świadkami są liczne zabytki oraz usytuowanie na historycznej Ziemi Lubelskiej. Niedaleko stąd do pięknego Pałacu Czartoryskich w Puławach, czy Parku Zdrojowego w Nałęczowie. Warto jednak nieco więcej czasu zarezerwować na pobyt w Lublinie i niezwłocznie po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udać się na zwiedzanie miasta. Jedną z jego największych atrakcji jest Zamek Lubelski i znajdująca się tutaj Kaplica Trójcy Świętej. Jej fundatorem był król Kazimierz III Wielki, jednak swoje najcenniejsze dzieło zawdzięcza ona królowi Władysławowi Jagielle. To dzięki niemu wnętrze kaplicy pokryto rusko-bizantyjskimi freskami, na których zachował się jedyny wizerunek tego władcy. Lublin to także urokliwe Stare Miasto z piękną Bramą Krakowską, Bramą Grodzką i Trybunałem Koronnym. Nie brak tu również znakomitych restauracji, w których będziesz miał okazję spróbować regionalnych przysmaków. Kup przewodnik i przybywaj! Lublin serdecznie zaprasza!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zabrzem a Lublinem.

Zabrze to 170-tysięczne miasto usytuowane na terenie województwa śląskiego, obejmującego swym zasięgiem fragment południowej części Polski. Genezą powstania Zabrza - podobnie jak innych górnośląskich ośrodków miejskich - był XIX-wieczny rozwój przemysłu i szybka rozbudowa linii kolejowych. Umożliwiały one zaspokojenie wzrastającego popytu na węgiel poprzez jego transport do innych części kraju. Jedną z pierwszych kopalni w Zabrzu była Kopalnia Guido. Jej założycielem w roku 1855 był hrabia Guido Henckel von Donnersmarck. Dzisiaj ta zabytkowa kopalnia jest nie tylko jedną z największych atrakcji Zabrza, ale i Europy. Tylko tutaj turyści mogą zjechać na głębokość 355 metrów, mając tym samym okazję obejrzeć dawne wyrobiska górnicze. Nie zwlekaj więc i zaraz po przybyciu do Zabrza i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się do tego niezwykłego, górniczego skansenu. Wartym obejrzenia jest również zabytkowe osiedle robotnicze, zwane Osiedlem Borsiga. Zostało ono wzniesiono w II połowie wieku XIX i jak na ówczesne czasy charakteryzowało się bardzo wysokim standardem. To jedynie namiastka zabrzańskich atrakcji, więc kup przewodnik i przybywaj! Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Lublin → Zabrze
05 kwi 15:10
Lublin, Dworzec kolejowy
05 kwi 21:52
Zabrze przez Tarnowskie Góry
z: PKP Intercity
od 69,00* PLN
Autobus: Zabrze → Lublin
05 kwi 09:31
Zabrze przez Gliwice
05 kwi 15:01
Lublin, Dworzec kolejowy
z: PKP Intercity
od 66,00* PLN
06 kwi 09:31
Zabrze przez Gliwice
06 kwi 15:01
Lublin, Dworzec kolejowy
z: PKP Intercity
od 66,00* PLN
07 kwi 09:31
Zabrze przez Gliwice
07 kwi 15:01
Lublin, Dworzec kolejowy
z: PKP Intercity
od 66,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×