Reklama

Autobus Lucerna Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Lucerna
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Lucerna. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Lucerny

Jeśli pragniesz odbyć niezwykle ciekawą i pełną niesamowitych wrażeń podróż, to nie zwlekaj ani chwili i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kraków - Lucerna. Pierwsze z miast zaliczane jest do jednego z najstarszych i najpiękniejszych w Polsce. Będziesz zauroczony jego magiczną atmosferą oraz wspaniałymi zabytkami. Lucerna z kolei oczaruje Cię magicznym usytuowaniem, a najstarszy drewniany most w Europie zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Twoja podróż – choć nie najkrótsza - przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Kraków to miasto leżące w południowej części Polski, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Jest drugim co do wielkości miastem kraju i jego historyczną stolicą. Rolę tę pełnił Kraków do roku 1596, będąc siedzibą królów, miejscem ich koronacji, ślubów i pochówku. Miasto jest również siedzibą Uniwersytetu Jagiellońskiego – drugiej, najstarszej w Europie środkowej i jednej z najstarszych na świecie uczelni wyższych. Najstarsze budynki uniwersyteckie usytuowane są na krakowskim Starym Mieście, wzdłuż ulicy św. Anny i ulicy Jagiellońskiej. Na szczególną uwagę zasługuje wśród nich Collegium Maius, które od 1400 roku było kolegium profesorów, a obecnie jest siedzibą muzeum uniwersyteckiego. Będąc na Starym Mieście koniecznie musisz zobaczyć krakowski Rynek Główny, na którym usytuowane są najwspanialsze zabytki miasta, a więc Sukiennice, Kościół Mariacki i Ratusz. Kraków oczaruje Cię niepowtarzalną atmosferą, ulicami tętniącymi życiem do późnych godzin nocnych oraz malowniczymi zaułkami, pamiętającymi czasy pierwszych żaków najstarszej, polskiej uczelni. Nie zwlekaj więc i zaraz po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym ruszaj na zwiedzanie Krakowa.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Lucerną a Krakowem.

Lucerna to ponad 60-tysięczne miasto w środkowej Szwajcarii, usytuowane na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów, nad rzeką Reuss, u podnóża góry Pilatus. Malownicze położenie Lucerny stanowi jeden z jej największych walorów, przesądzając o turystyczno-wypoczynkowym charakterze miasta. Ponieważ trudno oddać słowami urok „przeglądających” się w wodzie kościołów i zabytkowych domów, to zaraz po przybyciu do Lucerny i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. Swoje pierwsze kroki skieruj na Stare Miasto. To tutaj znajduje się Kappelbrücke czyli Most Klasztorny, będący najstarszym drewnianym mostem w Europie. Ciekawostką jest, iż nie łączy on dwóch brzegów najkrótszą drogą, a wije się na kształt litery „Z”. Konstrukcja mostu wynikała bowiem z konieczności jej dostosowania do bagnistego podłoża. Lucerna to również m.in. Spreuerbrücke, czyli Most Młyński, pałac Rycerski oraz wiele wspaniałych obiektów sakralnych, a wśród nich kościół Franciszkanów, kościół St. Leodegar oraz kościół Jezuitów. Przybywaj! Lucerna serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×