Reklama

Autobus Warszawa Konin: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Konin ↔ Warszawa
Przewoźnik FlixBus
od 23,57* PLN
od 02h 30min

Autobus Konin Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Konina do Warszawy

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w różnych województwach, to nadarza się ku temu doskonała okazja. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Konin – Warszawa. Swoją podróż rozpoczniesz od miasta usytuowanego w województwie wielkopolskim. Konin zauroczy Cię wspaniałymi zabytkami, które stanowią świadectwo długiej historii miasta. Warszawa z kolei zachwyci Cię wspaniałymi pałacami i niepowtarzalną atmosferą. To będzie bardzo interesująca podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Konin to miasto nad Wartą w województwie wielkopolskim. Położenie Konina w środkowej Polsce zawsze stanowiło ogromny atut miasta. Świadczy o tym słup drogowy z XII wieku, stojący do dnia dzisiejszego na terenie jego dawnego centrum. Zwany jest on Słupem Konińskim. Wyznaczał on połowę drogi pomiędzy Kaliszem a Kruszwicą, które leżały na Szlaku Bursztynowym. Do dzisiaj uważany jest za najstarszy znak drogowy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Lokacja Konina na prawie magdeburskim miała miejsce około roku 1293. Na początku XIV wieku miasto zostało doszczętnie zniszczone przez Krzyżaków, a swoją odbudowę oraz otoczenie murami miejskimi zawdzięcza królowi Kazimierzowi Wielkiemu. Tak długa historia miasta pozostawiła na jego terenie wiele śladów. Przekonaj się o tym osobiście i po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym, koniecznie udaj się na konińską starówkę. W sąsiedztwie wspomnianego już Słupa Konińskiego znajdują się dwa inne zabytki, warte obejrzenia. Są to kościół św. Bartłomieja, pochodzący z XIV wieku oraz przynależna do niego dzwonnica, która dobudowana została pod koniec wieku XIX. To jedynie kilka spośród wielu obiektów, które znajdują się Koninie. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Koninem.

Warszawa to stolica Polski, miasto usytuowane w jej centralnej części nad rzeką Wisłą. Na początku dziejów państwowości polskiej Warszawa była mało znaną osadą i nikt nawet nie przypuszczał, iż za niespełna 600 lat stanie się najważniejszym miastem Rzeczpospolitej, a w okresie międzywojennym zwana będzie „małym Paryżem”. Warszawa szczyciła się wówczas najwyższym apartamentowcem w Europie, wysokimi, wielkomiejskimi kamienicami, a jej szczególnymi perełkami były wspaniałe pałace. Niestety uległy one prawie całkowitemu zniszczeniu podczas II wojny światowej, jednak większość z nich została odbudowana i urzeka swym urokiem do dnia dzisiejszego. Po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego koniecznie musisz je zobaczyć, udając się na krótki spacer chociażby po Krakowskim Przedmieściu. To tutaj będziesz miał okazję podziwiać największy warszawski pałac, czyli Pałac Prezydencki. Innym obiektem wartym obejrzenia jest Pałac Kazimierzowski, który obecnie stanowi siedzibę Rektoratu Uniwersytetu Warszawskiego, a niegdyś był ulubioną siedzibą króla Jana Kazimierza. Był królewską willą na przedmieściach stolicy. Kolejnymi pałacami, na które warto zwrócić uwagę jest Pałac Wesslów, Pałac Czapskich (Krasińskich) oraz Pałac Uruskich (Czetwertyńskich). Warszawa serdecznie zaprasza!

Autobus: Konin → Warszawa
04 kwi 09:10
Konin
04 kwi 12:20
Warszawa przez Ząbki
z: BlaBlaCar
od 28,00* PLN
04 kwi 10:20
Konin
04 kwi 12:32
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 14,00* PLN
05 kwi 20:40
Konin, dworzec PKS
05 kwi 23:10
Warszawa, Varsó
z: FlixBus
od 23,57* PLN
06 kwi 18:10
Konin
06 kwi 20:40
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 30,00* PLN
Autobus: Warszawa → Konin
04 kwi 07:00
Warszawa, Varsó
04 kwi 09:30
Konin, dworzec PKS
z: FlixBus
od 35,02* PLN
04 kwi 07:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
04 kwi 09:30
Konin, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym
z: FlixBus
od 45,99* PLN
04 kwi 10:00
Warszawa
04 kwi 12:40
Konin
z: BlaBlaCar
od 30,00* PLN
04 kwi 12:00
Warszawa przez Ząbki
04 kwi 15:10
Konin
z: BlaBlaCar
od 28,00* PLN
05 kwi 19:00
Warszawa
05 kwi 21:30
Konin
z: BlaBlaCar
od 30,00* PLN
06 kwi 07:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
06 kwi 09:30
Konin, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym
z: FlixBus
od 79,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Konin
Popularne połączenia z przesiadką  Konin → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×