Reklama

Autobus Kraków Kędzierzyn-Koźle: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kędzierzyn-Koźle ↔ Kraków
Przewoźnik Transbus
od 45,86* zł

Autobus i autokar z Kędzierzyna-Koźla do Krakowa

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta usytuowane w południowej części kraju, to skorzystaj z naszej oferty i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kędzierzyn-Koźle – Kraków. Pierwsze z miast znajduje się w województwie opolskim i choć powstało ono w 1975 roku, to na jego terenie znajdziesz wiele ciekawych atrakcji. Kraków to z kolei to jedno z najpiękniejszych, polskich miast. Jego urok i niepowtarzalna atmosfera przyciągają rzesze turystów. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor! Ruszaj w drogę.

Kędzierzyn-Koźle to prawie 60-tysięczne miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, w województwie opolskim. Miasto leży na Nizinie Śląskiej, w Kotlinie Raciborskiej, nad rzeką Odrą. Kędzierzyn-Koźle powstało w 1975 roku w wyniku przyłączenia do Kędzierzyna trzech innych miejscowości: Koźla, Kłodnicy i Sławięcina. Nazwa miejscowości pochodzi zatem od dwóch, spośród czterech miejscowości tworzących obecnie jeden organizm miejski. W mieście znajduje się jeden z największych portów rzecznych w Polsce oraz największe w kraju zakłady chemiczne – Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Gdy przybędziesz do miasta i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, warto udać się na jego zwiedzanie. Choć Kędzierzyn-Koźle jest miastem młodym, to znajdziesz tu wiele ciekawych obiektów. Do takich zaliczyć należy: Kościół pod wezwaniem św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej, Kościół Ewangelicko-Augsburski, fortyfikacje „fryderycjańskie” Twierdzy Koźle oraz stary Kanał Kłodnicki. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji Kędzierzyna-Koźla więc nie zwlekaj i przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Kędzierzynem-Koźle.

Kraków to 800-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, nad rzeką Wisłą. Jest drugim co wielkości miastem kraju i największym miastem województwa małopolskiego. Stanowi więc jego stolicę i główny ośrodek gospodarczy, kulturalny i edukacyjny. Kraków to jednak przede wszystkim znane na całym świecie centrum turystyczne i jedno z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych zabytków, wśród których są te, pamiętające czasy średniowiecznej lokacji Krakowa, która miała miejsce w 1257 roku. Gdy przybędziesz do miasta i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, swoje pierwsze kroki skieruj na Stare Miasto. Jego sercem jest Rynek Główny, na którym będziesz miał okazję zobaczyć Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza oraz piękne, mieszczańskie kamieniczki. Jedną z największych atrakcji krakowskiego Rynku Głównego są jego Podziemia, w których wartą obejrzenia jest stała wystawa, zatytułowana „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. Trudno oddać tu magię i urok miasta, więc nie zwlekaj i przybywaj!

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×