Reklama

Autobus Warszawa Kaliningrad: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kaliningrad ↔ Warszawa
Przewoźnik PKS Gdańsk
od 75,57* PLN
od 07h 05min
Przewoźnik Lux Express
od 235,85* PLN
od 30h 20min

Autobus Kaliningrad Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Kaliningradu do Warszawy

Jeśli pragniesz odbyć podróż, podczas której będziesz miał okazję poznać bardzo ciekawe miasta, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kaliningrad – Warszawa. Pierwsze z miast stanowi obecnie nadbałtycką eksklawę Federacji Rosyjskiej, jednak na terenie miasta znajdziesz wiele śladów, świadczących o jego historycznych związkach z Prusami. Warszawa to z kolei miasto, w którym odnajdziesz wiele wspaniałych miejsc, będących świadkami ważnych wydarzeń historycznych w dziejach Polski. Będziesz oczarowany atmosferą obu miast. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor! Ruszaj w drogę.

Kaliningrad jest stolicą obwodu kaliningradzkiego, miastem stanowiącym nadbałtycką eksklawę Federacji Rosyjskiej. Kaliningrad to miasto o długiej i bogatej historii. Przez wieki było one głównym miastem Prus Dolnych oraz stolicą Prus Książęcych, stanowiących lenno Polski. Zostało założone w roku 1255 przez Krzyżaków, którzy wznieśli tu zamek, zwany Regiomontium, czyli „królewska góra”. To od niego pochodzi niemiecka nazwa miasta czyli Königsberg oraz polska, czyli Królewiec. Obecna nazwa miasta obowiązuje od roku 1946 i została mu nadana przez komunistyczne władze Związku Radzieckiego na cześć Michaiła Kalinina, działacza partyjnego. Gdy znajdziesz się już w Kaliningradzie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, którym tu przybyłeś, udaj się na spacer po mieście. Rozpocznij go od odwiedzenia katedry Matki Bożej i św. Wojciecha, która usytuowana jest w historycznej części miasta, zwanej Knipawą. W katedrze znajduje się również muzeum i mauzoleum Immanuela Kanta, wielkiego, niemieckiego filozofa, który swoje życie związał z tym właśnie miastem. Wartymi obejrzenia w Kaliningradzie jest również wspaniała dzielnica willowa, zwana Amalienau oraz obecna filharmonia, a niegdysiejszy katolicki kościół św. Rodziny, wzniesiony na początku XX wieku. Kaliningrad zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Kaliningradem.

Warszawa to największe miasto w Polsce, usytuowane w jej centralnej części, nad rzeką Wisłą. Warszawa jest stolicą Polski i jej ważnym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym, corocznie odwiedzanym przez rzesze turystów. Pomimo, iż większość zabytków Warszawy uległo całkowitemu zniszczeniu podczas II wojny światowej, to zostały one odbudowane i dzisiaj stanowią główną atrakcję miasta. Gdy przybędziesz do Warszawy i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście, koncentrując swoją uwagę na jego obiektach sakralnych. Swoje pierwsze kroki skieruj do Bazyliki Archikatedralnej pod wezwaniem Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, która była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. To tutaj odbywały się śluby i pogrzeby królewskie, to tutaj zaprzysiężono Konstytucję z 3 maja 1791 roku, a w kryptach bazyliki znajdują się grobowce Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski, Gabriela Narutowicza, pierwszego prezydenta Polski i Henryka Sienkiewicza, polskiego noblisty. Kolejnym, wartym odwiedzenia zabytkiem jest Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Świętego Krzyża. To jeden z ważniejszych obiektów w Warszawie. To tutaj król Jan III Sobieski zawierzył Bogu losy ojczyzny przed wyprawą na Wiedeń, to tutaj też znajdują się urny z sercami wybitnych Polaków – Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta. Warszawa serdecznie zaprasza!

Autobus: Kaliningrad → Warszawa
01 cze 06:00
Kaliningrad, Przystanek autobusowy, Kaliningrad
01 cze 13:05
Warszawa, Przystanek autobusowy Młociny
z: PKS Gdańsk
od 75,57* PLN
01 cze 06:00
Kaliningrad, Przystanek autobusowy, Kaliningrad
01 cze 13:35
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: PKS Gdańsk
od 75,57* PLN
01 cze 08:00
Kaliningrad
02 cze 14:20
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
z: Lux Express
od 235,85* PLN
01 cze 08:00
Kaliningrad, Dworzec PKS, Moskovskiy prospekt 184
02 cze 06:00
Warszawa, Dworzec kolejowy, Zachodnia
z: Lux Express
od 253,55* PLN
01 cze 08:00
Kaliningrad, Dworzec PKS, Moskovskiy prospekt 184
02 cze 15:05
Warszawa przez Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)
z: Lux Express
od 253,55* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kaliningrad → Warszawa
Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Kaliningrad
Popularne połączenia z przesiadką  Kaliningrad → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×