Reklama

Autobus Warszawa Jarosław, Polska: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Jarosław, Polska ↔ Warszawa
Przewoźnik Neobus
od 26,00* PLN
od 05h 13min
Przewoźnik PKP Intercity
od 57,60* PLN
od 05h 42min

Autobus Jarosław, Polska Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Jarosławia do Warszawy

Jeśli pragniesz odwiedzić niezwykle interesujące miasta, w których historia pozostawiła wiele śladów, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Jarosław – Warszawa. Pierwsze z miast usytuowane jest na południowo-wschodnim krańcu Polski. Jarosław zachwyci Cię swoja atmosferą i wspaniałymi obiektami, wśród których na szczególną uwagę zasługują piękne, mieszczańskie kamieniczki. Warszawa to z kolei stolica Polski, w której miało miejsce wiele wydarzeń historycznych. Będziesz mógł osobiście obejrzeć miejsce ślubów, koronacji i pogrzebów królewskich. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie szybko w bardzo komfortowych warunkach, panujących na pokładzie autobusu. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu, która zachęci Cię do planowania kolejnych wycieczek. Ruszaj w drogę.

Jarosław to miasto w Polsce południowo-wschodniej, położone nad Sanem, w województwie podkarpackim. Burzliwa historia Jarosławia związana jest w dużej mierze z jego usytuowaniem na historycznym pograniczu polsko-ruskim. Miasto często zmieniało władców, pozostając przeważnie pod panowaniem ruskim, a w krótkich okresach również pod panowaniem polskim i węgierskim. Udokumentowana lokacja Jarosławia pochodzi z roku 1375, kiedy to z rąk Władysława Opolczyka osada uzyskała magdeburskie prawa miejskie. Przyczyniły się one do rozwoju miasta, czemu sprzyjała dogodna droga wodna, jaką był San oraz korzystne położenie Jarosławia na trasie ważnego szlaku handlowego ze Śląska na Ruś i z Gdańska na Węgry. Tak długie i ciekawe dzieje Jarosławia pozostawiły na jego terenie wiele śladów w postaci wspaniałych zabytków. Dlatego nie zwlekaj i zaraza po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do miasta, udaj się na jego zwiedzanie. Na szczególna uwagę zasługuje zachowany po dziś dzień, średniowieczny układ urbanistyczny Jarosławia z pięknym Rynkiem i okalającymi go kamieniczkami. Do najpiękniejszych należą Kamienica Oresttich, Kamienica Attavantich oraz Kamienica królowej Marysieńki. Jarosław to również wiele wspaniałych obiektów sakralnych, a wśród nich m.in. Opactwo Benedyktynek z kościołem pod wezwaniem św. Mikołaja i św. Stanisława Biskupa. Przekonasz się, iż Jarosław to niezwykle piękne i interesujące miasto.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Jarosławiem.

Warszawa to największe miasto w Polsce, położone w jej środkowej części, nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. Od ponad czterech stuleci Warszawa jest stolicą Polski, co sprawia, iż na jej terenie znajduje się wiele zabytkowych obiektów, będących świadkami najważniejszych wydarzeń historycznych. Do takich miejsc z całą pewnością należy Bazylika Archikatedralna pod wezwaniem Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w której odbyła się koronacja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To tutaj miały również miejsce śluby i pogrzeby królewskie, a roku 1791 w murach bazyliki dokonano zaprzysiężenia Konstytucji 3 Maja. W świątyni znajdują się grobowce m.in. prymasa Stefana Wyszyńskiego, Henryka Sienkiewicza, Gabriela Narutowicza i Ignacego Jana Paderewskiego. Warto odwiedzić również Bazylikę Mniejszą pod wezwaniem Świętego Krzyża, w której król Jan III Sobieski przed wyprawą na Wiedeń, zawierzył swoje losy i losy Ojczyzny. W filarach bazyliki znajdują się również urny z sercem Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta. Podczas pobytu w Warszawie koniecznie udaj się również do Zamku Królewskiego, który po przeniesieniu stolicy z Krakowa, stał się siedzibą króla i najwyższych władz państwowych. Jak widzisz Warszawa to niezwykle ciekawe miasto, więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie. Masz tyle do zobaczenia!

Autobus: Jarosław, Polska → Warszawa
05 kwi 11:10
Jarosław, Polska
05 kwi 18:00
Warszawa, Przystanek autobusowy, Warszawa Zachodnia
z: Neobus
od 55,60* PLN
06 kwi 11:10
Jarosław, Polska
06 kwi 18:00
Warszawa, Przystanek autobusowy, Warszawa Zachodnia
z: Neobus
od 55,60* PLN
07 kwi 11:10
Jarosław, Polska
07 kwi 18:00
Warszawa, Przystanek autobusowy, Warszawa Zachodnia
z: Neobus
od 55,60* PLN
11 kwi 14:00
Jarosław, Polska przez Przeworsk
11 kwi 19:35
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
z: PKP Intercity
od 64,00* PLN
Autobus: Warszawa → Jarosław, Polska
06 kwi 22:55
Warszawa przez Sękocin Stary
07 kwi 04:08
Jarosław, Polska
z: Neobus
od 26,00* PLN
07 kwi 21:05
Warszawa przez Sękocin Stary
08 kwi 02:00
Jarosław, Polska
z: Neobus
od 40,00* PLN
08 kwi 21:05
Warszawa przez Sękocin Stary
09 kwi 02:00
Jarosław, Polska
z: Neobus
od 46,00* PLN
11 kwi 07:48
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
11 kwi 13:30
Jarosław, Polska przez Przeworsk
z: PKP Intercity
od 57,60* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Jarosław, Polska → Warszawa
Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Jarosław, Polska
Popularne połączenia z przesiadką  Jarosław, Polska → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×