Reklama

Autobus Warszawa Helsinki: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Helsinki ↔ Warszawa
Przewoźnik Lux Express
od 325,85* PLN
od 37h 51min

Autobus i autokar z Helsinek do Warszawy

Jeśli pragniesz odwiedzić europejskie stolice, to jest to oferta skierowana do Ciebie. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Helsinki - Warszawa. Pierwsze z miast jest stolicą Finlandii, w której znajdują się najwspanialsze obiekty tego kraju, w tym m.in. wesołe miasteczko z 1950 roku. Warszawa z kolei to stolica Polski z  Pałacem Kultury i Nauki, będącym najwyższym budynkiem w kraju. To będzie bardzo interesująca podróż. Przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Helsinki to prawie 630-tysięczne miasto położone w południowej części Finlandii, nad Zatoką Fińską. Są stolicą kraju, jego największym miastem oraz głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Helsinki zostały założone w 1550 roku przez króla szwedzkiego Gustawa Wazę. Ze względu na swoje położenie, miasto było wielokrotnie niszczone na skutek wojen szwedzko-rosyjskich. Na początku wieku XIX Helsinki stały się częścią Rosji, a odzyskanie niepodległości i włączenie miasta do Finlandii miało miejsce dopiero w 1918 roku. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego swoje pierwsze kroki skieruj na Plac Senacki, zwany Senaatintori. To tutaj znajdują się najważniejsze budynki rządowe Finlandii, siedziba Uniwersytetu Helsińskiego, pomnik cara Aleksandra II oraz wspaniała Katedra Luterańska. Podczas pobytu w stolicy Finlandii nie możesz pominąć Linnanmäki, czyli wesołego miasteczka z 1950 roku, które jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji Helsinek, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Przybywaj! Będziesz oczarowany ich urokiem.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Helsinkami.

Warszawa jest stolicą Polski i jej największym miastem, z liczbą ludności wynoszącą prawie 2 miliony mieszkańców. Położona jest w środkowo-wschodniej części kraju, nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, swoje pierwsze kroki skieruj w stronę największych symboli Warszawy. Jednym z najbardziej znanych jest bezsprzecznie Pałac Kultury i Nauki, będący najwyższym budynkiem w Polsce. Na jego 30. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na miasto. Kolejnymi warszawskimi zabytkami, które koniecznie należy zobaczyć są: Zamek Królewski i Kolumna króla Zygmunta III Wazy, usytuowane na Placu Zamkowym. Nie możesz pominąć możliwości obejrzenia wnętrz zamku, które kryją takie perełki jak: Salę Rycerską, Salę Wielką Balową, Salę Canaletta i Salę Tronową. Stąd dzieli Cię jedynie kilka kroków od Pomnika Warszawskiej Syrenki, który znajduje się na magicznym Rynku Starego Miasta. Będziesz oczarowany Warszawą. Przybywaj!

Autobus: Warszawa → Helsinki
14 sie 23:59
Warszawa, Dworzec kolejowy, Zachodnia
16 sie 13:50
Helsinki, Dworzec PKS
z: Lux Express
od 325,85* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Warszawa → Helsinki
Popularne połączenia z przesiadką  Helsinki → Warszawa

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×