Reklama

Autobus Jastarnia Hel: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Hel ↔ Jastarnia
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Hel ↔ Jastarnia. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Helu do Jastarni

Jeśli pragniesz poznać miasteczka usytuowane na Półwyspie Helskim, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Hel - Jastarnia. Hel to niezwykle malownicze miasteczko usytuowane na samym cyplu Mierzei Helskiej. Turystów przyciąga wspaniałymi plażami i niepowtarzalną atmosferą. Jastarnia w niczym nie ustępuje większemu sąsiadowi, oferując możliwość wspaniałego wypoczynku w otoczeniu niezapomnianych krajobrazów. Ponieważ oba miasta położone są w niedalekiej od siebie odległości, to Twoja podróż przebiegnie bardzo szybko, a jej komfortowe warunki oraz niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Hel to niewielka, bo zaledwie 3,5 tysięczna miejscowość położona w północnej części Polski, na cyplu Mierzei Helskiej, nad Morzem Bałtyckim. Głównym walorem Helu jest właśnie jego usytuowanie, które sprawia, iż miasteczko jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych kurortów na polskim wybrzeżu. Otoczone z trzech stron wodami Bałtyku przyciąga rzesze turystów. Oprócz wspaniałych plaż oferuje również mnóstwo innych atrakcji. Jedną z nich jest Latarnia Morska Hel. Powstała ona w 1826 roku, jednak w czasie obrony Helu w roku 1939 została wysadzona w powietrze przez polskich saperów, aby utrudnić ostrzał niemieckiej artylerii. Ta obecna została wzniesiona ponownie w roku 1942 roku. Podczas spaceru po miasteczku nie umknie Twojej uwadze malownicza ulica Wiejska, przy której znajduje się Ratusz oraz zabytkowa Maszoperia. Hel to również jedyne w Polsce Fokarium, Muzeum Rybołówstwa oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny zmierzający na Hel.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Jastarnią a Helem.

Jastarnia to niewielka miejscowość licząca zaledwie 2,8 tysiąca mieszkańców. Położona jest w północnej części Polski, na Mierzei Helskiej, nad Morzem Bałtyckim. Pierwsza, pisemna wzmianka o Jastarni pochodzi z 1378 roku i związana jest z przywilejem, jaki nadano wówczas sąsiedniemu Helowi. Jeszcze do końca wieku XIX Jastarnia była małą wioską rybacką, a jej ożywiony rozwój nastąpił dopiero w latach 70-tych XX wieku. Wtedy to powstał tu port rybacki, a do miasta doprowadzona została linia kolejowa. Dzisiaj Jastarnia jest jednym z najpopularniejszych kurortów na polskim wybrzeżu. Turystów przyciąga pięcioma kąpieliskami i trzema przystaniami morskimi. Podczas pobytu w Jastarni wartymi obejrzenia są również: zabytkowa chata rybacka z 1881 roku, skansen fortyfikacji, latarnia morska i kasztanowiec biały, niezwykły okaz przyrodniczy, posadzony w 1897 roku przez jednego z mieszkańców Jastarni. Jak widzisz to bardzo ciekawe miasteczko, dlatego już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jego kierunku. Miasto serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×