Reklama

Autobus Warszawa Essen: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Essen ↔ Warszawa
Przewoźnik Deutsche Bahn
od 334,66* PLN
od 13h 54min

Autobus Essen Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Essen do Warszawy

Jeśli pragniesz poznać różnorodność europejskich miast, to nie zwlekaj i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Essen – Warszawa. Pierwsze z miast położone jest w Niemczech i mimo swego przemysłowego charakteru oferuje wiele ciekawych atrakcji. Warszawa z kolei to stolica Polski, w której będziesz miał okazję zobaczyć siedzibę prezydenta kraju i wiele innych wspaniałych zabytków. Choć to nie będzie krótka podróż, to przebiegnie ona szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki, panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu.

Essen to niemieckie miasto usytuowane w Zagłębiu Ruhry, regionie obejmującym zachodnią część kraju. Liczy ono prawie 600 tysięcy mieszkańców i znajduje się w administracyjnych granicach Nadrenii Północnej Westfalii. Silne uprzemysłowienie regionu sprawia, iż również Essen wpisuje się w jego charakter, pełniąc rolę ważnego ośrodka gospodarczego z doskonale prosperującymi gałęziami przemysłu metalowego i maszynowego. Jeśli sądzisz jednak, że Essen to miasto zdominowane przez przemysł i pozbawione atrakcji, to koniecznie już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny i przekonaj się osobiście o jego uroku. W pierwszej kolejności udaj się w stronę majestatycznej Katedry Najświętszej Maryi Panny i Świętych Kosmy i Damiana. Oprócz wspaniałej architektury obiekt ten szczyci się pięknymi dziełami sztuki skarlanej, wśród których znajduje się m.in. rzeźba Złotej Madonny. Teraz kolej na obejrzenie Villi Hügel, należącej kiedyś do słynnej rodziny Krupps – najzamożniejszego rodu przedsiębiorców, wywodzącego się z tutejszych regionów. Przybywaj! Essen gorąco zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Essen.

Warszawa to miasto położone w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, nad rzeką Wisłą. Jest ono największym miastem w kraju i jego stolicą. Z racji pełnionej przez siebie funkcji znajdują się tutaj siedziby najwyższych władz i urzędów państwowych, które obok wspaniałych zabytków są jedynymi z największych warszawskich atrakcji. Gdy znajdziesz się więc w Warszawie i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego warto swoje pierwsze kroki skierować na Krakowskie Przedmieście. To jedna z najbardziej reprezentacyjnych warszawskich arterii, przy której usytuowany jest między innymi majestatyczny Pałac Prezydencki. Jego początki sięgają czasów króla Władysława IV, a późniejsze losy związane są z najznamienitszymi polskimi rodami magnackimi, wśród których byli: Koniecpolscy, Lubomirscy i Radziwiłłowie. Tuż obok pałacu usytuowany jest z kolei Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca oraz słynny hotel Bristol, który jest najstarszym i jednocześnie najdroższym hotelem w mieście. To jedynie namiastka warszawskich atrakcji, więc kup przewodnik i przybywaj na zwiedzanie miasta. Warszawa gorąco zaprasza!

Autobus: Warszawa → Essen
11 kwi 05:00
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
11 kwi 18:54
Essen przez Hattingen
z: Deutsche Bahn
od 334,66* PLN
11 kwi 05:00
Warszawa, Dw. Centralny
11 kwi 18:19
Essen przez Bochum
z: Deutsche Bahn
od 361,91* PLN
11 kwi 05:00
Warszawa, Dw. Centralny
11 kwi 18:24
Essen przez Hattingen, Dworzec kolejowy Hattingen (Ruhr)
z: Deutsche Bahn
od 361,91* PLN
11 kwi 05:00
Warszawa, Dw. Centralny
11 kwi 18:26
Essen przez Hattingen, Stacja S-Bahn Hattingen(R) Mitte
z: Deutsche Bahn
od 361,91* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×