Reklama

Autobus Tczew Dortmund: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Dortmund ↔ Tczew
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Dortmund ↔ Tczew. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Dortmundu do Tczewa

Jeśli pragniesz poznać europejskie miasta, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Dortmund – Tczew. Pierwsze z miast położone jest w Niemczech, a jego chlubą jest niemiecki klub piłkarski Borussia Dortmund. Tczew z kolei to niezwykle malownicze miasto, usytuowane w północnej Polsce. Należy do jednego z najstarszych na Pomorzu. Oba miasta zauroczą Cię swoją niepowtarzalną atmosferą. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami. Ruszaj w drogę.

Dortmund to prawie 600-tysięczne miasto położone w zachodniej części Niemiec, w Nadrenii Północnej-Westfalii - niemieckim kraju związkowym graniczącym z Holandią i Belgią. Dortmund jest największym miastem Zagłębia Ruhry, dużego okręgu przemysłowego, którego głównymi gałęziami jest wydobycie węgla i hutnictwo żelaza. Choć historia Dortmundu sięga wieku IX, to miasto nie może poszczycić się dużą ilością zabytków. Podobnie bowiem jak inne miasta Zagłębia Ruhry było one celem nalotów alianckich podczas II wojny światowej. Najstarszym obiektem zachowanym w Dortmundzie jest Kościół św. Rajnolda oraz Kościół św. Piotra. Wartym obejrzenia jest również Kościół Mariacki, którego nie można ominąć podczas pobytu w mieście. Dzisiejszy Dortmund kojarzony jest jednak przede wszystkim z Borussią Dortmund, renomowanym, niemieckim klubem piłkarskim. Jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta jest stadion Signal Iduna Park, na którym rozgrywane są mecze tej drużyny. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny zmierzający do Dortmundu. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tczewem a Dortmundem.

Tczew to 60-tysięczne miasto położone w północnej części Polski, w regionie zwanym Kociewie, nad rzeką Wisłą. Miasto należy do jednego z najstarszych na Pomorzu. Pierwsza, pisemna wzmianka o Tczewie pochodzi z XII wieku i mowa w niej o nadaniu dóbr ziemskich z obszaru Pomorza Gdańskiego zakonowi joannitów. W połowie wieku XIII Tczew zyskał na znaczeniu dzięki gospodarczemu wykorzystywaniu Wisły oraz istnieniu na jego obecnym terenie kilku osad. W mieście wzniesiono wówczas zamek, a w roku 1260 odbyła się lokacja Tczewa. Tak długie dzieje miasta pozostawiły na jego terenie wiele wspaniałych zabytków. Jednym z nich jest Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, który zaliczany jest do jego najstarszych zabytków. Wartymi obejrzenia są ponadto m.in. Kościół św. Stanisława Kostki z XIV wieku, piękny Ratusz, Budynek Poczty oraz Most drogowy na Wiśle i most kolejowy, które stanowią jedne z największych atrakcji miasta. Nie zwlekaj więc i już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku Tczewa. To będzie bardzo interesująca wycieczka.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×