Reklama

Autobus Warszawa Ćmielów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Ćmielów ↔ Warszawa
Przewoźnik Poltrans
od 4,55* zł

Autobus i autokar z Ćmielowa do Warszawy

Jeśli pragniesz odwiedzić miasta o różnym charakterze, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Ćmielów – Warszawa. Pierwsze z miast położone jest w województwie świętokrzyskim i znane jest z tradycji wyrobu porcelany. Warszawa z kolei ukaże Ci piękno swych niezwykłych zabytków, wśród których na szczególną uwagę zasługują warszawskie pałace. Ta podróż będzie bardzo interesująca. Przebiegnie szybko i w bardzo komfortowych warunkach, panujących na pokładzie autobusu. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Ćmielów to miasto położone w województwie świętokrzyskim, na Wyżynie Kielecko-Sandomierskiej. Miasto szczyci się długą i bogatą historią. Lokacji miasta dokonał król Aleksander Jagiellończyk na sejmie w Radomiu w roku 1505. Szczególnie żywy rozwój miasta nastąpił od roku 1509, kiedy to właścicielem miasta stał się Krzysztof Szydłowiecki. Ćmielów był wówczas prężnym miastem, a znajdujący się na jego terenie zamek uległ znacznej przebudowie i stał się wspaniałą rezydencją magnacką. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie ruiny dawnego zamku, które warto odwiedzić po przybyciu do Ćmielowa autobusem dalekobieżnym. Będąc w mieście należy zobaczyć również kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którego powstanie datowane jest na wiek XIV, figurę św. Floriana z XVIII wieku oraz kapliczkę, znajdującą się przy ulicy Zamkowej, pod którą według tradycji pochowany został powstaniec kościuszkowski. Jeśli zapragniesz urozmaić swój pobyt w Ćmielowie udaj się do Muzeum Porcelany, gdzie będziesz mógł obejrzeć zarówno dawne jak i dzisiejsze produkty. Ćmielów serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Ćmielowem.

Warszawa to miasto, które w latach 30. XX wieku zwane było „Paryżem Północy”. Niestety, ogromne zniszczenia podczas II wojny światowej zniweczyły dorobek ówczesnego miasta. Znakomita większość wspaniałych obiektów, które znajdowały się w Warszawie zniknęła z powierzchni. Jedynie dzięki uporowi mieszkańców stolicy dokonano ich rekonstrukcji i odbudowy. Gdy znajdziesz się więc w Warszawie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie musisz zobaczyć odtworzone obiekty. Możesz to uczynić skupiając swoją uwagę na niezwykłych, warszawskich pałacach. Przemierzając np. jedną z najpopularniejszych arterii miasta, ulicę Nowy Świat, zwróć uwagę na wspaniały Pałac Staszica, który wzniesiony został w wieku XIX jako siedziba Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Innym obiektem znajdującym się przy tej samej ulicy jest Pałac Zamoyskich, który kiedyś otoczony był ogrodem, a jego właścicielami były m.in. rody Wielopolskich i Branickich. Pałac Kossakowskich to kolejny zabytek, na który warto zwrócić uwagę. Wszystkie z wymienionych obiektów zostały zrekonstruowane po całkowitym lub prawie całkowitym zniszczeniu podczas ostatniej wojny. Przekonasz się, iż Warszawa to miasto niezwykłe.

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×